Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Benjamin Toniutti: Decyzja FIVB o rozegraniu Ligi Narodów będzie dziwna

Benjamin Toniutti: Decyzja FIVB o rozegraniu Ligi Narodów będzie dziwna

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Aby igrzyska miały odpowiedni poziom i zawodników w formie, musimy wrócić do treningów i ligi w normalnych okolicznościach. Dla mnie byłaby to bardzo dziwna decyzja, jeśli FIVB zdecyduje się na rozegranie Siatkarskiej Ligi Narodów. Przecież na chwilę obecną to przemieszczanie jest najgorsze, a te rozgrywki mają w sobie więcej podróży niż grania, podróżujemy po całym świecie w każdy weekend – jasno stawia sprawę Benjamin Toniutti.

Siatkarze tkwią w zawieszeniu, nie wiedzą, czy zainaugurują sezon reprezentacyjny i kiedy przyjdzie im rozpocząć ligę. Nie brakuje opinii, że skoro igrzyska olimpijskie zostały przełożone, to i rozgrywki kadrowe nie powinny w ogóle mieć miejsca. Takiego samego zdania jest Benjamin Toniutti. – Nie wiemy, co z sezonem reprezentacyjnym i Ligą Narodów. To bardzo ważne aby kluby, cały marketing wokół powrócił do normalności. Aby igrzyska miały odpowiedni poziom i zawodników w formie, musimy wrócić do treningów i ligi w normalnych okolicznościach. Dla mnie byłaby to bardzo dziwna decyzja, jeśli FIVB zdecyduje się na rozegranie Siatkarskiej Ligi Narodów – mówi rozgrywający.Siatkarz przypomina, że w aktualnej formule Liga Narodów to przede wszystkim podróże, których w dobie koronawirusa powinno się przecież unikać. – Na chwilę obecną to przemieszczanie jest najgorsze, a te rozgrywki mają w sobie więcej podróży niż grania, podróżujemy po całym świecie w każdy weekend. Dla zawodników najważniejsze to powrócić do normalnych treningów, wrócić do rytmu meczowego, a to daje nam liga. Może uda się zacząć wcześniej sezon ligowy i zakończyć go wcześniej, tak aby reprezentacje miały dłuższy okres przygotowawczy przed igrzyskami. I to jest według mnie najważniejsze, a igrzyska będą na najwyższym poziomie – sugeruje Francuz.

Kapitan ZAKSY ma nadzieję, że jak najszybciej uda się rozpocząć przygotowania do nowego sezonu klubowego. Nie wiadomo jeszcze, kiedy liga ruszy i czy kibice będą mogli oglądać mecze w halach. Benjamin Toniutti podkreśla, że siatkarzom wsparcie z trybun jest potrzebne, ale oczywiście zdrowie jest najważniejsze. – Mam tylko nadzieję, że sytuacja w Polsce będzie się poprawiała, że uzyskamy normalność najszybciej, jak się da. Nie wiem, czy zaczniemy na początku, w środku czy z końcem września, ale najważniejsze, żeby start odbył się w normalnych warunkach razem z kibicami i całą otoczką. Wiem, że to będzie trudne i nikt nie będzie ryzykował, jeśli za dużym ryzykiem będą występy przy pełnej hali, to musimy się z tym pogodzić. Gramy dla fanów i na pewno taka sytuacja byłaby dziwna i trudna dla nas, tak samo jak w meczu Ligi Mistrzów z Kuzbass Kemerowo, gdzie graliśmy przy pustych trybunach. Na pewno start bez kibiców będzie dziwny, ale każdy z nas będzie na początku cieszył się z powrotu na boisko – dodaje.

* Cały materiał Tomasza Krochmala na stronie Polsatu Sport

źródło: opr. własne, Polsat Sport

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved