Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Benjamin Toniutti: Czekaliśmy na ten dzień od dawna

Benjamin Toniutti: Czekaliśmy na ten dzień od dawna

fot. FIVB

Francuzi po trudnym, ale zwycięskim boju z Wenezuelą wywalczyli sobie olimpijską przepustkę. Igrzyska w Rio de Janeiro będą czwartymi z udziałem siatkarzy Les Bleus, ostatnio wystąpili oni w Atenach w 2004 roku (9. miejsce). – Czekaliśmy na ten dzień od dawna – powiedział szczęśliwy kapitan drużyny, Benjamin Toniutti.

Laurent Tillie, selekcjoner reprezentacji Francji, przyznał, że jego podopieczni odczuwali stres związany z rangą wydarzenia. – Mamy już bilet na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy, to było nasze marzenie. Trzeba przyznać, że Wenezuela grała bardzo dobrze. Potrzebowaliśmy tylko dwóch setów do awansu, ale to było dla nas stresujące. Nie mogliśmy znaleźć swojego rytmu – ocenił Tillie.

Co oczywiste bardzo szczęśliwy był kapitan drużyny, Benjamin Toniutti. Czekaliśmy na ten dzień od dawna. Cztery lata temu nie mogliśmy wystąpić na igrzyskach olimpijskich. Awans jest bardzo trudny do zrobienia, ponieważ w Europie jest wiele znakomitych zespołów. Jestem dumny z tego, co zrobiliśmy. Mam nadzieję, że będziemy mogli pokazać, jak wspaniałą drużyną jesteśmy, postaramy się zagrać w Rio de Janeiro naszą najlepszą siatkówkę – powiedział zawodnik ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Antonin Rouzier dodał, że jest to efekt ciężkiej czteroletniej pracy. – Nasz trener, Laurent Tillie, zadzwonił do mnie cztery lata temu, zapraszając do drużyny narodowej i powiedział, że naszym celem są igrzyska w Rio. Myślałem wtedy, że to jeszcze dużo czasu. Zaczęliśmy pracować od podstaw cztery lata temu i ten zespół poświęcił naprawdę wiele, więc nasza radość jest tym większa. Muszę podziękować naszemu trenerowi, myślę, iż mamy możliwości, by w Rio sięgnąć po medal.Opiekun Wenezueli, Vincenzo Nacci, przyznał, że jego zespół poprawia swoje umiejętności. – Gratulacje dla reprezentacji Francji za zdobycie olimpijskiej kwalifikacji. Nasz zespół z każdym meczem gra lepiej, a ja lubię trenować zespoły takie jak ten, które poprawiają swoje umiejętności. Tutaj w Tokio wszystkie zespoły są silne, nie pojedziemy na igrzyska, ale sądzę, że walczyliśmy. Teraz przed nami Liga Światowa – powiedział. Kervin Pinerua także był zadowolony. – Myślę, że to był dobry mecz, a nasz atak i obrona wyglądały naprawdę fajnie. Francja to silny zespół, a moim zdaniem my graliśmy naszą siatkówkę. Będziemy teraz ciężko pracować pod kątem Ligi Światowej – stwierdził kapitan Wenezueli. – Czekałem na swoją szansę na ławce i starałem się po wejściu dać z siebie wszystko. Myślę, że potrafimy grać na wysokim poziomie, potrzebujemy jednak lepszej organizacji – dodał autor 16 punktów, Emerson Rodriguez.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved