Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Za beniaminkiem pierwsze sparingi

Za beniaminkiem pierwsze sparingi

Większość zespołów I ligi mężczyzn już od pewnego czasu przygotowuje się do startu rozgrywek, który nastąpi już w połowie września. Za drużynami ze Strzelec Opolskich i Krakowa pierwsze wspólne sparingi. Zespoły w miniony weekend odbyły dwa czterosetowe spotkania.

W dniach 9-10 sierpnia ZAKSA Strzelce Opolskie rozegrała pierwsze mecze kontrolne. Beniaminek I ligi podejmował w nich AGH Kraków. W obu spotkaniach trenerzy ustalili, że zespoły zagrają cztery sety. Podczas sobotniego spotkania padł remis 2:2, natomiast niedzielny mecz siatkarze ZAKSY wygrali 3:1. Kolejnym przeciwnikiem dla drużyny Rolanda Dembończyka w sparingach będzie Exact Systems Norwid Częstochowa (23 i 24.08). Tuż przed startem sezonu (6-7 września) ZAKSA Strzelce Opolskie wystąpi w turnieju w Nysie.

Podopieczni trenera Andrzeja Kubackiego pod koniec sierpnia (30-31.08) ponownie będą mieli okazję sprawdzić swoją formę z beniaminkiem I ligi. Poza ZAKSĄ krakowianie mają zaplanowane mecze towarzyskie ze Stalą Nysa (23 i 24 sierpnia) oraz drugoligowym MKS-em Andrychów (6-7 września).