Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Beniaminek ze stolicy chce na dłużej zadomowić się w I lidze kobiet

Beniaminek ze stolicy chce na dłużej zadomowić się w I lidze kobiet

Zespól Bluesoft Mazovii Warszawa wywalczył obok Szóstki Mielec awans do I ligi kobiet. W stolicy trwa budowa drużyny na nowy, pierwszoligowy już sezon, a Mazovia chce uniknąć losu innego warszawskiego klubu, AZS-u AWF, który po roku w kiepskim stylu wrócił do II ligi. Pierwszą decyzją po zakończonym sezonie jest przedłużenie umowy z dotychczasowym szkoleniowcem, Robertem Kupiszem.

Robert Kupisz nadal będzie trenerem zespołu Bluesoft Mazovii Warszawa, który wywalczył awans od I ligi kobiet. Stołeczny zespół w turnieju finałowym zajął drugie miejsce za Szóstką Mielec i od przyszłego sezonu walczyć będzie na zapleczu ekstraklasy. W Mazovii wszyscy zdają sobie sprawę, że gra klasę wyżej wymaga lepszej organizacji i wzmocnień i z pewnością zrobią wszystko, by uniknąć losu AZS-u AWF Warszawa, który po awansie w kiepskim stylu ponownie spadł do II ligi kobiet.Pierwszą decyzją władz klubu było zatrzymanie dotychczasowego szkoleniowca drużyny. Z naszych informacji wynika, że Jakub Ślusarczyk, który do tej pory pełnił rolę drugiego trenera, zostanie menadżerem zespołu. Z dotychczasowej kadry pewne pozostania w drużynie są środkowe Michalina Sikora i Marcelina Nowak, przyjmująca Gabriela Mazur oraz rozgrywająca Magdalena Karpińska. W klubie wszyscy czekają na decyzję Izabeli Zackiewicz, doświadczonej przyjmującej, która była podporą drugoligowego zespołu. Trwają jeszcze rozmowy z niektórymi siatkarkami, które wywalczyły awans oraz z kandydatkami do gry w przyszłym sezonie.

Jest jeszcze za wcześnie, by zdradzać nazwiska nowych siatkarek – przyznał w rozmowie ze Strefą Siatkówki Jakub Ślusarczyk.Wzmocnienia są konieczne i rozmawiamy z kilkoma naprawdę ciekawymi siatkarkami. Ich nazwiska podamy jednak dopiero po podpisaniu nowej umowy – dodaje menadżer zespołu. Jak udało nam się dowiedzieć, wśród zawodniczek, które mogą pojawić się w składzie pierwszoligowej Mazovii, są również takie, które mają przeszłość ekstraklasową.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved