Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Beniaminek z Sanoka zakończył sezon na 5. miejscu w I lidze M

Beniaminek z Sanoka zakończył sezon na 5. miejscu w I lidze M

fot. tomasz Sowa Photography

To już pewne. Siatkarze TSV Mansard TransGaz-Travel Sanok zajmą 5. miejsce w I lidze na koniec sezonu 2016/2017. Oficjalna informacja z Polskiego Związku Piłki Siatkowej wpłynęła dziś do sanockiego klubu. To ogromny sukces debiutującego na szczeblu zaplecza PlusLigi zespołu.

Siatkarze TSV, po wyeliminowaniu krakowskiej AGH, mieli rywalizować o 5. pozycję z SKS-em Hajnówka. Oba klubu doszły jednak do porozumienia i zwróciły się z wnioskiem do siatkarskiej centrali o anulowanie dwumeczu i przyznanie ostatecznych lokat na podstawie wyników osiągniętych w rundzie zasadniczej. – Na 1 kwietnia zaplanowano Akademickie Mistrzostwa Polski. W obu drużynach jest po kilku zawodników, którzy chcieli wziąć udział w tej imprezie. Poza tym zarówno dla nas, jak i dla kolegów z Hajnówki rozgrywanie spotkań o 5. miejsce wiązałoby się z dalekimi podróżami i ogromnymi kosztami (około 10 tys. zł – przyp. red.). Dlatego porozumieliśmy się w tej sprawie i przesłaliśmy nasze stanowisko do PZPS-u. Dzisiaj otrzymaliśmy decyzję przychylającą się do naszej prośby – mówi Tomasz Kusior, zawodnik i dyrektor sportowy TSV Mansard TransGaz-Travel Sanok.Oznacza to zakończenie rozgrywek dla beniaminka I ligi. Debiutant uplasował się na znakomitym 5. miejscu. – Sezon uważamy za bardzo udany. Jako beniaminek chcieliśmy awansować do najlepszej ósemki, aby zapewnić sobie utrzymanie i zagrać w play-off. Myślę, że 5. miejsce odzwierciedla poziom naszego zespołu, choć wracając pamięcią do wyjazdowego meczu w ćwierćfinale z KPS-em Siedlce, trzeba przyznać, że byliśmy blisko sprawienia niespodzianki – ocenia Robert Hnat, wiceprezes TSV Mansard TransGaz-Travel Sanok.

– Ten sezon był dla nas ciężki. Jako beniaminek musieliśmy się zmierzyć z nowymi wyzwaniami, sportowymi i organizacyjnymi. Rok wcześniej, grając w II lidze, przyzwyczailiśmy kibiców do zwycięstw. Tymczasem na początku sezonu w I lidze o wygraną było niezwykle trudno. Z czasem nabraliśmy jednak doświadczenia i w II rundzie pokazaliśmy już zupełnie inne oblicze. Punktowaliśmy niemal w każdym meczu. Do tego fajna przygoda z Pucharem Polski, zakończona rywalizacją z Czarnymi Radom przed własną publicznością. Uważam, że możemy być zadowoleni. Przed rozpoczęciem sezonu piątą lokatę bralibyśmy w ciemno – mówi kapitan TSV Patryk Łaba.

Zawodnicy TSV przejdą profesjonalne roztrenowanie. Zajęcia w kwietniu odbywać się będą cztery razy w tygodniu. Siatkarze mają ważne kontrakty do końca maja. Wkrótce ma zostać podana informacja o walnym zebraniu sprawozdawczo-wyborczym. Nastąpi podsumowanie premierowego występu w I lidze. Osoby wybrane do kierowania klubem określą cele drużyny na przyszły sezon. Z nieoficjalnych informacji wynika, że klub będzie chciał znów powalczyć w I lidze. – Jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o przyszłym sezonie, ale uważam, że trzon zespołu zostanie utrzymany. Zresztą większość zawodników będzie chciała zostać w Sanoku, aby budować tutaj siatkówkę i mocny zespół – mówi Patryk Łaba.

źródło: esanok.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-03-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved