Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Beniaminek z Mielca rozpoczął przygotowania

Beniaminek z Mielca rozpoczął przygotowania

Zawodniczki UKS-u Szóstki Mielec na dobre ruszyły z przygotowaniami. Najpierw przez kilka dni trenowały w Mielcu, a następnie wyjechały na obóz do Zebrzydowic. Drugim trenerem zespołu będzie Krystian Pachliński, a do beniaminka I ligi kobiet z Marby Sędziszów Małopolski przeniesie się Dominika Najmrocka.

Siatkarki Szóstki mogą tam korzystać z sali, siłowni oraz będą mogły popływać na kajakach po tamtejszym jeziorze. Po powrocie mielczanki czeka praca na własnych obiektach. Znany jest również wstępny plan gier sparingowych. Już 1 września w Mielcu odbędzie się turniej, w którym wezmą udział pierwszoligowe zespoły Karpat Krosno oraz Jedynki Azoty Tarnów.Szóstka Mielec to beniaminek I ligi siatkarek, dzięki drużynie Romana Murdzy miasto nad Wisłoką odzyskało, po kilku latach przerwy, miejsce na zapleczu ekstraklasy. Sezon w I lidze rozpoczyna się 29 września. Na początek mielczanki czeka bardzo trudne zadanie, bo w pierwszej kolejce zmierzą się na wyjeździe z mistrzem I ligi poprzedniego sezonu.

W sztabie trenerskim beniaminka na sezon 2018/19 jest nowy szkoleniowiec. Dowodzącemu mielecką drużyną trenerowi Romanowi Murdzy pomagać będzie Krystian Pachliński. 30-letni Krystian Pachliński swą siatkarską przygodę zaczynał w Bzurze Ozorków, klubie z województwa łódzkiego. Reprezentował AZS II Częstochowa, Orzeł Międzyrzecz, Morze Bałtyk Szczecin, Rajbud GTPS Gorzów Wielkopolski, AZS UAM Poznań, Ślepsk Suwałki, Błękitnych Ropczyce. W Ropczycach był też w sztabie szkoleniowym.

W zespole siatkarek Szóstki Mielec występować ma przyjmująca, która w minionych sezonach reprezentowała klub II ligi, Marbę Sędziszów Młp. To zawodniczka mająca już za sobą gry w I lidze. Doświadczona siatkarka nim trafiła do Marby Sędziszów Młp., grała w I lidze, w klubie z Górnego Śląska, Silesii Volley Mysłowice. Występy w Szóstce Mielec to dla Dominiki Najmrockiej powrót na pierwszoligowe parkiety.

 

 

źródło: nowiny24.pl, rzesport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved