Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Beniaminek z Lublina szykuje się do gry w I lidze

Beniaminek z Lublina szykuje się do gry w I lidze

fot. ZAKSA Strzelce Opolskie

Siatkarze LUK Politechniki Lublin pod koniec kwietnia wywalczyli awans do I ligi. Wiadomo już, że na zapleczu PlusLigi poprowadzi ich Maciej Kołodziejczyk. Pierwsze decyzje kadrowe mają być podjęte do końca tygodnia. Działacze klubu zapowiadają jednak wzmocnienia.

Siatkarze LUK Politechniki Lublin są jedną z dwóch drużyn, które wywalczyły awans do I ligi. Podopieczni Macieja Kołodziejczyka najpierw zajęli drugie miejsce w grupie szóstej, ulegając tylko Avii Świdnik. Następnie wygrali turniej półfinałowy w Świdniku, a w zmaganiach finałowych wygrane z Legią Warszawa, BAS-em Białystok i Chrobrym Głogów dały im promocję do wyższej klasy rozgrywkowej. – Drużyna zrealizowała zadanie, które sobie wyznaczyliśmy. Od początku wierzyłem, że nam się uda – powiedział Krzysztof Skubiszewski, prezes lubelskiej ekipy, z którą nadal będzie pracował architekt jej ostatniego sukcesu, czyli trener Kołodziejczyk.Przypomnijmy, że Maciej Kołodziejczyk z klubem z Lublina związany jest od czterech lat. Najpierw przez jeden sezon był zawodnikiem KPS-u Lublin. Następnie znalazł się w sztabie szkoleniowym zespołu, pełniąc przez jeden sezon funkcję asystenta Sławomira Czarneckiego. Od dwóch lat Kołodziejczyk prowadzi Politechnikę jako pierwszy trener. To pod jego wodzą wywalczyła ona awans na zaplecze PlusLigi. Ma zaufanie działaczy, dlatego otrzyma szansę prowadzenia drużyny także w rozgrywkach I ligi. – Trener Kołodziejczyk wywiązał się ze swojego zadania i nadal będzie prowadził drużynę. Nie boimy się ryzyka. Mamy pełne zaufanie do tego szkoleniowca. Dajemy mu szansę i wierzymy, że w przyszłości stanie się jednym z najlepszych trenerów w Polsce – dodał Skubiszewski.

W I lidze siatkarze LUK Politechniki swoje mecze będą rozgrywali w hali MOSiR-u, chociaż niewykluczone, że niektóre odbędą się także w hali Politechniki. – Z szacunku do naszego sponsora tytularnego chcemy, aby niektóre mecze np. w Pucharze Polski rozgrywane były tak jak dotychczas w hali Politechniki – zaznaczył prezes beniaminka I ligi, którego skład na nowy sezon nie jest jeszcze znany. – Myślę, że do końca tygodnia będziemy wiedzieli, ilu siatkarzy zostanie w klubie. Na pewno konieczne będą wzmocnienia. Mam na myśli zawodników z I ligi. Organizacyjnie jesteśmy przygotowani na występy w I lidze. z mojego rozeznania wynika, że na spokojne utrzymanie potrzeba 800 tysięcy zł. Mamy dopięty budżet nawet na walkę o awans do play-off – zakończył Krzysztof Skubiszewski.

źródło: Dziennik Wschodni, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved