Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Beniaminek I ligi mężczyzn z Lublina zaczyna treningi

Beniaminek I ligi mężczyzn z Lublina zaczyna treningi

fot. ZAKSA Strzelce Opolskie

– Podstawowym celem będzie spokojne utrzymanie. Moje ambicje i zawodników są jednak większe. Na pewno na tym nie poprzestaniemy. Chcemy być równorzędnym przeciwnikiem dla najmocniejszych zespołów w lidze. W każdym spotkaniu będziemy wychodzić na boisko z zamiarem odniesienia zwycięstwa – powiedział szkoleniowiec Luk Politechniki Lublin, Maciej Kołodziejczyk.

W międzysezonowej przerwie w Luk Politechnice Lublin doszło do rewolucji kadrowej. Drużyna prowadzona przez Macieja Kołodziejczyka po awansie do I ligi została solidnie wzmocniona. W jej szeregach pojawiło się aż siedmiu nowych zawodników, czyli Damian Wierzbicki (atakujący), Paweł Rusin i Sławomir Stolc (przyjmujący), Bartosz Zrajkowski (rozgrywający) oraz Roman Oroń, Bartłomiej Giza i Radosław Sterna (środkowi). – Nie mogliśmy przenieść składu z II ligi na zaplecze PlusLigi. Konieczne były wzmocnienia. Cieszę się, że zarząd naszego klubu stanął na wysokości zadania i zakontraktował zawodników z doświadczeniem w I lidze. Sześciu z nich jadło już chleb z wielu pieców siatkarskich. Bartek Giza dopiero zaczyna pisać I-ligowy scenariusz – powiedział Maciej Kołodziejczyk.Beniaminek z Lublina jest jednym z pierwszych I-ligowców, który zaczął już przygotowania do debiutu na zapleczu PlusLigi. – Poniedziałkowe zajęcia trzeba traktować w kategorii spotkania organizacyjnego. Dopiero od wtorku przyjdzie czas na siłownię i kolejne jednostki treningowe. Przez trzy tygodnie będziemy spotykać się dwa razy dziennie. Pierwszy tydzień będzie typowo wprowadzający. Zawodnicy potrzebują adaptacji – będzie czas na siatkówkę plażową i biegi. Z właściwym treningiem chcemy wejść od drugiego tygodnia – podkreślił szkoleniowiec zespołu z Lublina, który swoje mecze ma rozgrywać w hali MOSiR, gdzie będzie odbywał także niektóre treningi. – Mamy obiecane cztery zajęcia w tygodniu. Jeszcze nie zapadła decyzja, w które dni będziemy ćwiczyć w hali MOSiR – dodal Kolodziejczyk.

W pierwszym sezonie w I lidze beniaminek nie będzie miał wygórowanych celów. Jego podstawowym zadaniem będzie utrzymanie się na tym szczeblu rozgrywkowym. Przypomnijmy, że najłatwiej będzie to osiągnąć, plasując się w czołowej ósemce, która zagra w play-off. Pozostałe sześć ekip ma walczyć o utrzymanie. – Podstawowym celem będzie spokojne utrzymanie. Moje ambicje i zawodników są jednak większe. Na pewno na tym nie poprzestaniemy. Chcemy być równorzędnym przeciwnikiem dla najmocniejszych zespołów w lidze. W każdym spotkaniu będziemy wychodzić na boisko z zamiarem odniesienia zwycięstwa – zakończył Maciej Kołodziejczyk.

źródło: Dziennik Wschodni, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved