Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Beniaminek z jedną niewiadomą

Beniaminek z jedną niewiadomą

Już tylko jednego zawodnika brakuje Mickiewiczowi Kluczbork do skompletowania składu. W sobotę beniaminek ogłosił, że nowym atakującym został Patryk Napiórkowski, który w minionym sezonie z Krispolem Września wywalczył brązowy medal zaplecza PlusLigi.

Po awansie do I ligi w UKS-ie Mickiewiczu Kluczbork doszło do roszad kadrowych. Z drużyny, która wywalczyła przejście do wyższej klasy rozgrywkowej, pozostali rozgrywający Jędrzej Brożyniak, przyjmujący Adam Parcej i Maciej Kowalonek, środkowi Konrad Mucha i Piotr Jedliński oraz libero Gracjan Sachnik. Klub stopniowo informował o nowych transferach. Z Krispolu Września do Kluczborka przenieśli się środkowy Jędrzej Maćkowiak oraz przyjmujący Artur Pasiński, z Lechii Tomaszów Mazowiecki przeszedł atakujący Mateusz Frąc. Kolejnych dwoje zawodników – środkowy Maciej Polański i rozgrywający Jakub Gontarewicz, ostatni sezon grało w KPS-ie Siedlce. Nowym libero został Paweł Stysiał, który ostatni sezon spędził w austriackim SK Posojilnica Aich/Dob. Szeregi przyjmujących uzupełnił Dominik Miarka z Exact Systems Norwida Częstochowa. Trenerem zespołu pozostał Mariusz Łysiak.Kolejnym nowym zawodnikiem w szeregach Mickiewicza został Patryk Napiórkowski. Atakujący pochodzi z Ostródy, urodził się 13 grudnia 1995 roku, mierzy 201 cm. W swoim siatkarskim CV ma między innymi występy w AZS-ie Olsztyn i AZS-ie Częstochowa. W I lidze grał w drużynach z Nysy, Wałbrzycha oraz Wrześni. Wraz z APP Krispolem Września w minionym sezonie zdobył brązowy medal zaplecza PlusLigi.

Skład UKS-u Mickiewicza Kluczbork na sezon 2018/2019:
rozgrywający: Jędrzej Brożyniak, Jakub Gontarewicz
przyjmujący: Adam Parcej, Artur Pasiński, Maciej Kowalonek, Dominik Miarka
atakujący: Mateusz Frąc, Patryk Napiórkowski
środkowi: Konrad Mucha, Piotr Jedliński, Jędrzej Maćkowiak, Maciej Polański
libero: Paweł Stysiał, Gracjan Sachnik

Chociaż w składzie drużyny z Kluczborka znajduje się obecnie czternastu zawodników, niebawem klub ogłosi nazwisko jeszcze jednego przyjmującego.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: Facebook, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved