Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Beniaminek I ligi kobiet kompletuje skład

Beniaminek I ligi kobiet kompletuje skład

fot. Ryszard Tatomir

Siatkarki WTS-u Solnej Wieliczka dzięki zajęciu 2. miejsca w turnieju finałowym II ligi kobiet awansowały na zaplecze Orlen Ligi. Od tego momentu drużyna z Wieliczki zaczęła budować skład, który ma zapewnić walkę o czołowe miejsca I ligi kobiet. W ostatnich dniach zakontraktowano trzy nowe siatkarki, w tym złotą medalistkę mistrzostw Europy kadetek – Justynę Antosiewicz.

WTS Solna Wieliczka nie ukrywa wysokich aspiracji dotyczących swojej roli w I lidze kobiet w sezonie 2016/2017. – Znając naszych działaczy, to będą chcieli, by zespół był w ścisłej czołówce. Ja także bym chciała, by drużyna nie musiała walczyć o utrzymanie. To już przerabiałyśmy – otwarcie po awansie na zaplecze ekstraklasy mówiła kapitan zespołu, Katarzyna Świeży. Zgodnie z przypuszczeniami siatkarki włodarze klubu szybko wzięli się do pracy. – Kadrę mamy zamkniętą na 99 procent – powiedział prezes beniaminka, Mariusz Tyrański.W stosunku do poprzedniego sezonu w drużynie na pewno zabranie trzech zawodniczek – Pauliny Stojek (wybrała ofertę pierwszoligowca z Gliwic), Katarzyny Wąsowskiej i Izabeli Cieżyńskiej. Nieznana jest przyszłość Magdy Żochowskiej. Umowy na kolejne rozgrywki mają natomiast: Magdalena Tyrańska, Katarzyna Świeży, Weronika Olipra, Aleksandra Król, Marta Świerczyńska, Judyta Gawlak, Iwona Urbanik oraz Adrianna Budzoń.

W ostatnich dniach klub pochwalił się trzema wzmocnieniami. Do drużyny jako pierwsza dołączyła rozgrywająca Aleksandra Wieczorek. Dwudziestodwulatka ostatnie pięć lat spędziła w Silesii Volley Mysłowice. Kolejnym wzmocnieniem Solnej jest atakująca – Justyna Antosiewicz (wcześniej Legionovia Legionowo), mistrzyni Polski juniorek oraz zdobywczyni złotego medalu mistrzostw Europy kadetek. W minionym sezonie zdobyła również brązowy medal Młodej Ligi Kobiet. Najnowszym nabytkiem beniaminka jest dwudziestolatka, Monika Kawa. Przyjmująca w poprzednim sezonie grała w drużynie z Tarnowa, natomiast w 2015 roku broniąc barw Developresu Rzeszów, zdobyła brąz Młodej Ligi Kobiet.  – Postawiliśmy na młode zawodniczki, które chcą wypromować się w Wieliczce. Rozmawiamy jeszcze z kilkoma siatkarkami, a pełną kadrę podamy na początku czerwca – stwierdził prezes Solnej.

Beniaminek I ligi kobiet w ramach przygotowań do występów w I lidze planuje przed sezonem zorganizować turniej, do którego zaprosi również zespoły z Orlen Ligi.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet przed sezonem 2016/2017

źródło: Dziennik Polski, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved