Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Belgowie gospodarzem trzeciej rundy europejskich kwalifikacji do mistrzostw świata

Belgowie gospodarzem trzeciej rundy europejskich kwalifikacji do mistrzostw świata

fot. FIVB

Pod koniec maja 6 zespołów wywalczyło kwalifikację do przyszłorocznych mistrzostw świata. Te drużyny narodowe wygrały rywalizację grupową, a teraz kadry narodowe, które zajęły drugie miejsca w grupach, zagrają w trzeciej i ostatniej rundzie kwalifikacji. Gospodarzem tego turnieju zostali Belgowie.

Ostatnia runda europejskich kwalifikacji odbędzie się w dniach 19-23 lipca w belgijskim Kortrijk. Awans do mistrzostw świata uzyska jedynie zwycięzca rywalizacji. Belgowie będą mogli liczyć na wsparcie swoich kibiców, po tym jak w ostatnim dniu rywalizacji w drugiej rundzie kwalifikacji ulegli Słowenii 1:3. Aktualnie reprezentacja prowadzona przez Vitala Heynena bierze udział w rozgrywkach Ligi Światowej i po dwóch weekendach zmagań zajmuje czwarte miejsce w tabeli, wyprzedzając między innymi polską kadrę. Tym samym Belgowie mają spore szanse na awans do Final Six, a już w najbliższy weekend sami będą gospodarzami jednego z trzech rozgrywanych turniejów. 

Serbowie i 5 innych drużyn z awansem

W ostatniej rundzie europejskich kwalifikacji reprezentacja Belgii będzie miała jednak wymagających rywali. W Kortrijk zagrają także: Niemcy, Słowacy, Estończycy, Białorusini oraz Hiszpanie. To wszystkie drużyny, które pod koniec maja rywalizację w turniejach kwalifikacyjnych zakończyły na drugich miejscach. Z udziału w przyszłorocznych mistrzostwach świata mogą cieszyć się natomiast: Francuzi, Holendrzy, Słoweńcy, Rosjanie, Serbowie oraz Finowie. Oprócz tego pewni udziału są również gospodarze: Bułgaria i Włochy, a także obrońcy złotego medalu z 2014 roku – Polacy.

 

źródło: cev.lu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved