Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > W Belgii zdecydowali – nie będzie mistrza kraju

W Belgii zdecydowali – nie będzie mistrza kraju

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

Belgijska federacja siatkówki w porozumieniu ze wszystkimi klubami postanowiła nie wznawiać przerwanych niedawno rozgrywek ekstraklasy. Uznano, że wznowienie rozgrywek w warunkach równych szans i sportowej rywalizacji będzie już w tym sezonie niemożliwe i zdecydowano, że w tym sezonie tytuł mistrza kraju nie zostanie przyznany.

Liga belgijska siatkarzy i siatkarek została kilka dni temu przerwana. W komunikacie belgijskiej federacji można było przeczytać, że rozgrywki powinny zostać wznowione po 3 kwietnia, być może w nieco zmienionej formule play-off. Te ustalenia jednak w sobotę stały się już nieaktualne.Zadecydowano, że z uwagi na sytuację epidemiologiczną w Belgii i w Europie rozgrywki nie zostaną wznowione w kwietniu. Brak możliwości przeprowadzania treningów, koniec kontraktów zawodników oraz termin wygaśnięcia certyfikatów międzynarodowych w połączeniu z niepewną sytuacją w kraju nie stwarza zdaniem klubów i działaczy warunków do dokończenia sportowej rywalizacji. Po sezonie nie zostanie sporządzona ostateczna kolejność, a tytuł mistrza Belgii nie zostanie przyznany.

Władze ligi belgijskiej wraz z CEV ustalą, które kluby będą mogły być zgłoszone w przyszłym sezonie do europejskich pucharów. Belgia jest kolejnym krajem po Niemcach i Estonii, który podjął takie decyzje dotyczące rozgrywek siatkarskich.

Zobacz również:
Dotychczasowe wyniki ligi belgijskiej siartkarzy

źródło: euromillionsvolleyleague.be, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved