Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Belgia: W „polskim” meczu lepszy Greenyard Maaseik

Belgia: W „polskim” meczu lepszy Greenyard Maaseik

Ze zmiennym szczęściem radzili sobie biało-czerwoni w ten weekend zmagań ligi belgijskiej. Ze zwycięskiej ścieżki nie schodzi Greenyard Maaseik z Robertem Wójcikiem w składzie. Tym razem jeden z liderów ligi belgijskiej 3:2 pokonał Lindemans Aalst, którego barw broni aż czterech Polaków.

To właśnie „polski” mecz był najbardziej zaciętym i wyrównanym spotkaniem 6. kolejki ligi belgijskiej. Z pozycji faworyta startowali siatkarze Maaseik, zespół Roberta Wójcika ma na koncie komplet zwycięstw i tylko Knack Roeselare może się pochwalić podobnym rezultatem. Lindemans Aalst, w którym możemy zobaczyć Patryka Strzeżka, Jana Firleja, Adriana Staszewskiego i Janusza Górskiego, goni czołówkę, mecz 6. kolejki nie pomógł drużynie Johana Devoghela znacznie poprawić sytuacji w ligowej tabeli. Początki starcia sprzyjały gospodarzom, wysoki poziom skuteczności Jolana Coxa, będącego zdecydowanym liderem swojego zespołu, sprzyjał budowaniu przewagi. Kolejnym z zawodników Maaseik, wyróżniającym się na tle kolegów, był Jelte Maan (18 punktów).

Bez wątpienia atutem gospodarzy była czujna gra w bloku, w kluczowych momentach spotkania problemy z przebiciem się przez ścianę rąk rywali miał nawet Gustavsson. Wspierany przez duet Staszewski/Górski najlepiej punktujący gości zdołał doprowadzić do tie-breaka. Przy zmienności sytuacji w całym spotkaniu decydujący set był dość wyrównany, wymiana sił w ataku i gra na styku trwały do stanu 9:9. As serwisowy Blankenaua i dobre ataki Maana i Coxa sprzyjały gospodarzom. Punktowy blok Adriana Staszewskiego w końcówce seta nie był w stanie już odmienić losów meczu. Mimo przegranej swojego zespołu Adrian Staszewski i Janusz Górski mogą zaliczyć spotkanie do udanych, notując po 14 oczek w meczu, byli wyróżniającymi się postaciami w swojej drużynie. Patryk Strzeżek i Robert Wójcik pojawiali się na boisku epizodycznie, o ile pierwszy nie zanotował najlepszej zmiany, to Wójcik skutecznymi atakami zapisał na koncie Maaseik cztery punkty.

O ile Greenyard Maaseik zgubił w tej kolejce ważne punkty, to Knack Roeselare kontynuuje serię zwycięstw bez straty seta. Tym razem o sile Roeselare przekonał się Axis Guibertin Alana Wasilewskiego. Tylko odsłona premierowa była wyrównana. W secie rozgrywanym na przewagi więcej „zimnej krwi” zachowali gospodarze. O ile przewaga Roeselare w ataku była niewielka, to dystans w liczbie punktowych bloków zaważył na wygranej zespołu Stevena Vanmedegaela, najlepiej intencje rywali odczytywali Hendrik Tuerlinckx i Pieter Coolman. Alan Wasilewski mecz rozpoczął w wyjściowym składzie, przy 3 zdobytych punktach i średniej 22-procentowej skuteczności zagrań nie pomógł swojej drużynie w wywiezieniu punktów z tak trudnego terenu.