Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Belgia M: Znamy czwórkę, która powalczy o mistrzostw

Belgia M: Znamy czwórkę, która powalczy o mistrzostw

fot. Jan Vanmedegael

Za nami kolejna część rozgrywek w lidze belgijskiej. Zespoły rywalizowały w trzech grupach, z których zwycięzca i najlepsza drużyna z drugiego miejsca dalej będą się liczyć w walce o złoty medal. Zgodnie z oczekiwaniami są to Knack Roeselare, Lindemans Aalst, Noliko Maaseik i Par-Ky Menen i teraz zagrają systemem każdy z każdym (mecz i rewanż). Dwie najlepsze drużyny z tej czwórki zagrają w finale do trzech zwycięstw.

Rywalizację w grupie A zakkończył mecz ekip, które zajęły odpowiednio miejsca drugie i trzecie. VBC Waremme po tie-breaku pokonało Axis Shanks Guibertin. Gospodarze po grze na przewagi wygrali premierową odsłonę, by w dwóch kolejnych w ich grę wkradła się totalna zapaść. Nie wychodziło im praktycznie nic i to rywale dzielili i rządzili na boisku. W czwartym secie role się odwróciły, to VBC Waremme nadawało ton wydarzeniom i ostatecznie doszło do tie-breaka. W nim walka rozgorzała na dobre, a ostatecznie górą była miejscowa drużyna. Zwycięzcą grupy zostało Noliko Maaseik.

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy A W grupie B Haasrode Leuven w czterech setach pokonało VDK Gent Heren. W każdej z partii była jednak zacięta walka praktycznie do samego końca. Dla zwycięzców Simon Peeters zdobył 24 punkty atakiem i do tego dołożył jeszcze dwa asy serwisowe. Liderem pokonanych okazał się Robbe Vandeweyer, który zdobył 21 punktów atakiem i popisał się także punktowym blokiem. Rywalizację w tej grupie wygrali obrońcy tytułu, Knack Roeselare z Piotrem Orczykiem w składzie.

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy B

Siatkarze Lindemans Aalst znakomicie rozpoczęli ostatni swój mecz w grupie C, od gładko wygranego seta. Potem jednak Gea Happel Zoersel postawiło już trudniejsze warunki, ale nie zdołało wygrać ani jednej partii. Liderem zwycięzców był Gert van Walle. Były zawodnik GKS-u Katowice zdobył 13 punktów atakiem i po jednym blokiem i zagrywką. Adrian Staszewski zdobył po 4 punkty atakiem i zagrywką, do tego dokładając trzy bloki. Dla pokonanych 11 punktów atakiem zdobył Jeroen Oprins. Par-Ky Menen i Lindemans Aalst okazały się najlepsze w tej grupie i nadal mają szansę na tytuł mistrzowski. Lindemans okazało się najlepszym zespołem z drugiego miejsca.

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy C

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-03-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved