Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Belgia M: Zmiana lidera, Lidemans Aalst lepszy od Greenyard Maaseik

Belgia M: Zmiana lidera, Lidemans Aalst lepszy od Greenyard Maaseik

Niepokonany dotąd Greenyard Maaseik przegrał w wyjazdowym pojedynku z Lidemans Aalst. Porażka 0:3 sprawiła, że dotychczasowy lider spadł na 2. lokatę. W ramach 4. kolejki wygrywali gospodarze po trzy punkty sięgnęli również siatkarze Haasrode Leuven, Volley Gent i Knack Roeselare.

Najciekawiej zapowiadającym się meczem 4. kolejki ligi belgijskiej było starcie Lindemans Aalst z Greenyard Maaseik. Dotychczasowi niepokonani liderzy na wyjeździe zmierzyli się z wiceliderem. Od początku nie brakowało emocji, drugi set rozstrzygnęła dopiero walka na przewagi, ale w każdym z trzech setów decydujące słowo należało do gospodarzy. Komplet punktów Lidemans Aalst sprawił, że to oni awansowali na 1. miejsce w tabeli. Dla drużyny prowadzonej przez Johana Devoghla najwięcej punktów zdobył Jeroen Oprins (16). 14 oczek do dorobku drużyny dołożył Adrian Staszewski, który zanotował 57% skuteczność w ataku. Chociaż Janusz Górski nie rozegrał całego meczu, był najczęstszym celem zagrywek rywali. Polak przyjmował aż 26 razy (50% pozytywnego i 23% perfekcyjnego odbioru), zdobył 5 punktów w ataku (42% skuteczności) i dołożył jednego asa. 5 punktów zdobył Jakub Rybicki, który był zmiennikiem Górskiego (4/5 w ataku i 1 blok). Dla przyjezdnych najczęściej punktował Lou Kindt (11). Robert Wójcik wchodził na zmiany i skończył jeden atak.

Również w trzech setach zakończył się pojedynek pomiędzy Volley Gent a VBC Waremme. Mecz był dość wyrównany, jednak gospodarze bardzo dobrze grali blokiem, zdobywając tym elementem aż 17 punktów. Chociaż tylko w trzecim secie przyjezdni nie zdołali zdobyć przynajmniej 20 punktów, to siatkarze z Gent kontrolowali mecz. 18 punktów na swoim koncie zapisał Sergiej Predius a 15 do dorobku drużyny dołożył Michiel Ahyi. Dla przyjezdnych najczęściej punktowali Roman Abinet (12) i Guillaume Dussart (10). Patryk Czyrniański wyszedł w każdym z setów, 12 razy przyjmował zagrywkę (42% pozytywnego i 17% perfekcyjnego), skończył jedynie 2 z 17 ataków (12 % skuteczności trzy raz blokowany) i dołożył 1 blok. VBC nadal czeka na pierwsze zwycięstwo w lidze i zamyka tabelę.

Dwa pozostałe pojedynki zakończyły się po czterech setach. Wyrównane zawody rozegrali siatkarze Haasrode Leuven i Tectum Achel. W każdej z odsłon to więcej zimnej krwi w końcówkach decydowało o zwycięstwie. Gospodarze lepiej zagrywali (8 asów przy 3 rywali), nieznacznie lepiej zaprezentowali się w bloku (10 do 7). Goście natomiast mieli nieco lepszą skuteczność w ataku (53% przy 50% gospodarzy). W ostatnim spotkaniu tej kolejki, w którym Knack Roeselare podejmowało Decospan VT Menen również 3:1 wygrali gospodarze, ale mecz był znacznie bardziej jednostronny. Knack swoje sety wygrywało wysoko (do 14, 18 i 10). Jedynie w trzecim secie gospodarze rozprężyli się i przegrali 19:25. Siatkarze z Roeselare byli lepsi w każdym elemencie a największa dysproporcja była widoczna w bloku (17 do 5). Chociaż Knack Roeselare nie poprawił swojej pozycji w tabeli, to zrównał się punktami z liderem i wiceliderem.