Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Belgia M: Wygrane Noliko Maaseik, Knack Roeselare i Lindemans Aalst

Belgia M: Wygrane Noliko Maaseik, Knack Roeselare i Lindemans Aalst

Za nami kolejne mecze w lidze belgijskiej siatkarzy. Zwycięstwa odniosły faworyci – Knack Roeselare Piotra Orczyka i Lindemans Aalst Adriana Staszewskiego i Krzysztofa Modzelewskiego. Wygrało także Noliko Maaseik, którego barw broni Kamil Rychlicki.

W grupie A Noliko Maaseik nie dało większych szans VBC Waremme. O walce w tym spotkaniu można było mówić tylko w pierwszym secie. W kolejnych dwóch partiach na boisku dominowali już gracze z Maaseik. Liderem zespołu okazał się Kamil Rychlicki, luksemburczyk polskiego pochodzenia. Zdobył osiem punktów atakiem i jeden blokiem. Dzielnie wspierał go Sebastian Gevert, autor pięciu udanych ataków i trzech bloków. Dla pokonanych sześć punktów atakiem zdobył Csanad David. Niepokonane Noliko zajmuje w tabeli grupy A pierwsze miejsce.

W grupie B Knack Roeselare Piotra Orczyka tylko w trzecim secie pozwoliło Haasrode Leuven zdobyć więcej niż dwadzieścia punktów. Zdominowali oni przeciwnika przede wszystkim w ataku (65% skuteczności przy 40% rywali) i bloku (11:5). Świetną dyspozycję potwierdził Hendrik Tuerlinckx, który zdobył 17 punktów. Piotr Orczyk nie pojawił się na boisku. Liderem pokonanych z kolei był Niels Huysegoms, który zdobył 11 punktów. Knack Roeselare zajmuje pierwsze miejsce w tabeli.

W grupie C pięciosetowe spotkanie stoczyły Lindemans Aalst i Par-Ky Menen. Było ono jednak bardzo nierówne, bowiem poszczególne sety raz pewnie wygrywał jeden zespół, raz drugi. Wyjątkiem był jedynie set czwarty, kiedy to różnica wyniosła zaledwie dwa punkty.  Liderem zwycięskiej ekipy okazał się Gert van Walle, który zdobył czternaście punktów atakiem i trzy blokiem. Adrian Staszewski zdobył siedem punktów atakiem, trzy zagrywką i cztery blokiem. Krzysztof Modzelewski zdobył punkt atakiem. Dla pokonanych dziesięć punktów atakiem i aż osiem blokiem zdobył Jelle Sinnesael. Janusz Górski dziewięć razy zapunktował atakiem. Lindemans Aalst zajmuje z dwoma zwycięstwami pierwsze miejsce w tabeli grupy C, Par -Ky Menen jest wiceliderem grupy.