Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Belgia M: Trzy tie-breaki w 16. kolejce

Belgia M: Trzy tie-breaki w 16. kolejce

Polacy występujący w lidze belgijskiej nie mieli w tej rundzie spotkań zbyt wielu powodów do radości. Wszystkie zespoły z Polakami w składzie schodziły z parkietu pokonane. Greeynard Maaseik przegrało z VBC Waremme i straciło pierwsze miejsce w tabeli na rzecz Knack Roeselare, które natomiast bez straty seta odprawiło z kwitkiem Lindemas Aalst.

Tej rundy spotkań do udanych nie zaliczą gracze Axis Guibertin, którzy na wyjeździe przegrali 0:3 z Carrur Volley Gent. Wyrównaną walkę goście nawiązali tylko w trzeciej odsłonie, ale w niej ulegli rywalom 23:25. Przyjezdnym nie pomogła przyzwoita dyspozycja Krzysztofa Gulaka, który zapisał na swoim koncie 12 oczek i był najczęściej ostrzeliwanym graczem w przyjęciu, z 27 zagrywek 41% odebrał pozytywnie, 15% poprawnie, ale popełnił w tym elemencie 4 błędy. Alan Wasilewski dopisał do dorobku swojej drużyny 4 oczka.

Zbyt wielu złudzeń Lindemans Aalst nie pozostawili gracze Knack Roeselare, jedynie w pierwszym secie pozwalając przyjezdnym dobrnąć do granicy 20 oczek. Gospodarze punktowali blokiem 11 razy, lepiej radzili sobie również w ofensywie. W podstawowym składzie Lindemans Aalst wystąpili Janusz Górski, Jan Firlej oraz Adrian Staszewski. Ten ostatni wywalczył 6 oczek, Górski zapisał na swoim koncie 3 punkty, a Janowi Firlejowi raz udało się zablokować rywali. Na zmianę w trzecim secie wszedł Patryk Strzeżek, kończąc 1 z 5 ataków.

Zacięty mecz rozegrali siatkarze Greenyard Maaseik i VBC Waremme. O wyniku spotkania decydował bardzo długi w tie-break, w którym więcej zimnej krwi zachowali gracze VBC. Miejscowej ekipie nie pomogła lepsza skuteczność w ataku ani 28 punktów Jolana Coxa. Tyle samo dla zwycięskiej drużyny wywalczył Roman Abinet. W drużynie z Maaseik na boisku zabrakło Roberta Wójcika, a porażka pozbawiła Greenyard pozycji lidera tabeli, która teraz należy do Knack Roeselare.

Do podziału punktów doszło również w dwóch pozostałych starciach: BDO Haasrode Leuven z Tectun Achel i Amigos Zoersel z Par-Ky Menen. W decydujących odsłonach odsłonie lepsi byli goście, którzy tym samym dopisali do swojego ligowego konta 2 oczka.