Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Belgia M: Rychlicki i Wolański lepsi w polskim meczu

Belgia M: Rychlicki i Wolański lepsi w polskim meczu

fot. volleyliga.be

W 5. kolejce rywalizacji w Belgii ze zwycięstwa mogą cieszyć się zespoły Piotra Orczyka, Nikodema Wolańskiego i Kamila Rychlickiego oraz Janusza Górskiego i Mikołaja Sarneckiego. Liderem tabeli z 14 punktami jest aktualnie Knack Roeselare, a tuż za obrońcą tytułu plasuje się Noliko Maaseik oraz Topvolley Antwerpia, które mają na swoim koncie po 12 oczek.

Bez większego problemu wyjazdowe spotkanie z Axis Shanks Guibertin wygrali mistrzowie Rosji, Knack Roeselare. Bez Piotra Orczyka podopieczni Emilie Rousseaux w trzech setach rozprawili się z rywalem, pokonując go odpowiednio do 15, 19 i 22. Obrońcy tytułu o wiele lepiej zaprezentowali się zarówno w przyjęciu, ataku, jak i bloku, a rywala powstrzymywali aż 14 razy. W meczu po stronie ekipy VBC zabrakło Łukasza Szarka. W trzech partiach zakończył się także pojedynek Prefaxies Menen z VDK Gent Heren. W szeregach gospodarzy w podstawowym składzie wyszedł zarówno Mikołaj Sarnecki, jak i Janusz Górski. Polacy byli najlepiej punktującymi siatkarzami w szeregach swojej drużyny. Atakujący zapisał na swoim koncie 18 punktów. 13 wywalczył atakiem (54% skuteczności), a do tego dołożył jeden blok oraz aż cztery asy serwisowe. Janusz Górski zapisał natomiast 14 oczek: 9 atakiem, 2 zagrywką oraz 3 blokiem. Cały mecz trwał zaledwie 76 minut i po pierwszej, wyrównanej partii pozostałe dwie wyraźnie wygrali gospodarze, którzy zdominowali rywali nie tylko w grze na siatce, ale także w przyjęciu oraz zagrywce.W kolejnym „polskim” pojedynku Noliko Maaseik zaliczyło falstart z ekipą Lindemans Aalst, przegrywając pierwszą partię 23:25. Trzy kolejne sety to już pewniejsza gra wicemistrzów Belgii, którzy wygrali te odsłony, zapisując tym samym na swoim koncie komplet punktów. W zwycięskiej ekipie na jedną zmianę wszedł Nikodem Wolański, ale nie powiększył punktowego dorobku swojego zespołu. Od początku grał natomiast Kamil Rychlicki i z 18 punktami na swoim koncie był najlepiej punktującym siatkarzem w drużynie z Maaseik. Atakował aż 33 razy i pozytywnie skończył 55% zbić. W zespole gości w podstawowym składzie znalazł się natomiast Adrian Staszewski, a na zmiany w każdym secie wchodził Kamil Droszyński. Młodemu rozgrywającemu udało się zdobyć jedno oczko atakiem, natomiast Staszewski miał na swoim koncie w sumie 9 punktów: 8 atakiem i 1 blokiem.

W pozostałych spotkaniach, w których nie występowali Polacy, nie doszło do podziału punktów. Volley Haasrode Leuven na własnym terenie musiało uznać wyższość Topvolley Antwerpia. Miejscowej drużynie udało się wygrać tylko drugą odsłonę, która jednocześnie była najbardziej wyrównana. W pozostałych setach na boisku rządzili i dzielili goście z Antwerpii. Czterech setów do zwycięstwa potrzebowali gracze VOC Amigos Sint Antonius, którzy rywalom z VBC Waremme oddali tylko premierową odsłonę, a na swoją korzyść rozstrzygnęli bardzo zaciętego drugiego seta (29:27). Rywali zdeklasowali natomiast w trzeciej partii (25:12) i chociaż kolejna nie była już tak jednostronna, to pewne zwycięstwo 25:20 zanotowali miejscowi siatkarze, zgarniając tym samym komplet punktów do tabeli, w której zajmują 7. miejsce.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi belgijskiej

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved