Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Belgia M: Rychlicki i Orczyk w finale

Belgia M: Rychlicki i Orczyk w finale

Liga belgijska jest już na ostatniej prostej przed końcem sezonu, a obecnie rozgrywana jest runda finałowa. Cztery drużyny walczą o finał, a wśród nich najlepiej spisuje się Noliko. Z kolei w drużynie z Maaseik bryluje Polak – Kamil Rychlicki, który poprowadził swój zespół do ostatniej wygranej w meczu przeciwko ekipie Janusza Górskiego, Prefaxis Menen.

W walce o finał ligi belgijskiej pozostała ostatnia runda, ale już teraz wszystko wiadomo. O mistrzostwo Belgi zagrają Noliko Maaseik oraz Knack Roeselare. Ta ostatnia drużyna zapewniła sobie finał, wygrywając ostatni mecz z Lindemans Aalst, bo to właśnie obie te ekipy walczyły o drugą lokatę. Tak naprawdę o prawo gry o złoto walczyło czterech siatkarzy z Polski. W każdej z czterech ekip znalazł się przedstawiciel naszego kraju. Na jedną kolejkę przed zakończeniem obecnej rundy wiemy już, że w finale spotkają się Kamil Rychlicki i Piotr Orczyk. Awansować do niego nie udało się Januszowi Górskiemu i Adrianowi Staszewskiemu.Na Noliko Maasek Rychlickiego na tym etapie nie było mocnych. W ostatnim meczu drużyna Polaka pokonała 3:0 Prefaxis Menen, a Rychlicki był najlepszym zawodnikiem na boisku. Polski zawodnik zdobył 16 punktów – 13 atakiem i 3 zagrywką. Co prawda Jolan Cox był lepszy od niego o dwa punkty, jednak to Rychlicki był skuteczniejszy. W drugim secie to jego punktujące zagrywki zamknęły rywalizację. Po drugiej stronie siatki robił co mógł Janusz Górski, zdobywca 13 punktów. Ekipa z Menen momentami mocno zagrażała przeciwnikom, ale w każdym z setów w decydujących momentach to jednak rywale byli lepsi, popełniali bowiem mniej błędów.

W drugim spotkaniu tej rundy Knack Roeselare pokonał 3:1 Lindemans Aalst. Po dwóch przegranych pierwszych setach goście złapali swój rytm i wykorzystali moment obniżonej koncentracji rywali. Świetnie też zaczęli grać w polu zagrywki, a zespół z Roeselare miał z tym ogromne problemy. Wygrana trzecia partia podbudowała Lindemans, który w dążył do tie-breaka, jednak Knack w odpowiednim momencie obudził się i zamknął mecz wygraną na przewagi w secie czwartym. Ważne punkty w zespole przyjezdnych zdobywał Adrian Staszewski (10 atakiem i dwa blokiem), ale najlepszy w tej ekipie był Gert van Walle, który punktował w sumie 28 razy. Do wygranej i finału zespół gospodarzy poprowadziła dwójka Tuerlinckx/Verhanneman. Ten pierwszy zdobył dla Knack 24 punkty, natomiast drugi zapisał na swoim koncie 16 oczek. Piotr Orczyk do dorobku drużyny dołożył także trzy punkty.

W ostatniej kolejce rundy półfinałowej Prefaxis Menen zmierzy się u siebie z Knack Roeselare, natomiast Lindemans Aalst podejmować będzie Noliko Maaseik.

Zobacz również:
Wyniki rundy półfinałowej ligi belgijskiej siatkarzy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved