Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Belgia M: Tylko Robert Wójcik z wygraną

Belgia M: Tylko Robert Wójcik z wygraną

To nie była udana kolejka dla polskich zawodników grających w lidze belgijskiej. Porażki poniosło sześciu Polaków, grających w dwóch klubach. Jedyne zwycięstwo w tej kolejce odniósł Robert Wójcik, broniący barw Greenyard Maaseik. Dzięki temu jego drużyna umocniła się na drugim miejscu w tabeli.

Mistrzowie Belgi pokonali  na wyjeździe przedostatnią w tabeli ekipę VBC Waremme w trzech setach. Zwycięstwo jednak nie przyszło im tak łatwo, jak mogłoby się wydawać. Gospodarze momentami dość dobrze czytali grę rozgrywającego rywali i w całym meczu zanotowali 10 punktów blokiem. Drużyna z Maaseik popełniała też bardzo dużo błędów w polu zagrywki, w sumie oddając rywalom 18 oczek tylko tym elementem. Mimo to różnice dzielące obie drużyny były znaczne i przyjezdni nie pozwolili sobie na stratę choćby seta, kiedy trzeba przejmując inicjatywę i wykorzystując swoje doświadczenie w istotnych dla setów momentach. Robert Wójcik na boisku pojawił się w drugiej partii i pozostał na nim do końca. W tym czasie zdobył dwa punkty –  jeden blokiem oraz jeden atakiem (przy ośmiu próbach).Ekipa z dużą grupą polskich zawodników – Lindemans Aalst, w której występują Jan Firlej, Patryk Strzeżek, Janusz Górski i Adrian Staszewski w ostatniej kolejce mierzyła się z liderami tabeli Knack Roeselare. Niestety po zaciętym meczu w piątym secie „polska drużyna” musiała uznać wyższość wicemistrzów Belgii. Polscy zawodnicy wspólnie z Timem Smitem dwoili się i troili, jednak w tie-breaku miejscowi popełnili kilka błędów w zagrywce, a rywale zagrali skuteczniej blokiem, co przy wyrównanym boju dało wygraną zespołowi z Roeselare. W całym meczu ekipa Lindemans była wyraźnie lepsza w ataku, a w decydujących o wygranych końcówkach seta trzeciego i piątego goście potrafili jednak zachować chłodne głowy, a ich skuteczniejsza gra na siatce była decydująca dla tych odsłon, a co za tym idzie dla całego meczu. W wyjściowym składzie wybiegła trójka Polaków, ale Patryk Strzeżek jeszcze w pierwszej odsłonie pojawił się na boisku i grał we wszystkich partiach do końca spotkania, był też najlepiej punktującym w całym meczu. Skończył 18 z 42 ataków i pięć razy zablokował rywali. Adrian Staszewski dołożył do tego 16 punktów – 15 atakiem przy 54% skuteczności i jeden asem serwisowym. Janusz Górski punktował cztery razy, trochę słabiej spisując się w ataku (3 punkty na 15 akcji) i raz punktując blokiem. Jan Firlej skończył pięć na sześć ataków i dwa razy udanie blokował.

Bez punktów ani nawet wygranego seta pozostała we własnej hali drużyna Alana Wasilewskiego i Krzysztofa Gulaka. Jak do tej pory Axis Guibertin w sześciu rozegranych meczach nie zdołał odnieść zwycięstwa i z jednym punktem na koncie zamyka tabelę ligi belgijskiej. W ostatnim meczu Axis mierzył się z inną drużyną, która znajduje się w dole tabeli, ale nawet to nie pomogło mu w walce o punkty. Co prawda w dwóch setach gospodarze byliby w stanie powalczyć o inny wynik, jednakże przyjezdni w najważniejszych momentach byli lepiej dysponowani w ataku oraz w bloku. Alan Wasilewski rozpoczął mecz w wyjściowym składzie i zdobył dla swojej drużyny 7 punktów – wszystkie atakiem, przy 64% skuteczności. Krzysztof Gulak na boisku pojawił się w pierwszym secie i został na nim do końca. Również punktował tylko atakiem – kończąc 6 z 12 prób.

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela ligi belgijskiej mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved