Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Belgia M: Porażki zespołów z Polakami w składzie

Belgia M: Porażki zespołów z Polakami w składzie

Po wygranych 3:1 w 1. serii spotkań, w drugiej kolejce walki o miejsca 1-4 Greenyard Maaseik i Lindemans Aalst musiały uznać wyższość rywali. Obie ekipy z Polakami w składach uległy po tie-breaku. Spowodowało to przetasowanie w tabeli obecnie na pierwsze miejsce awansował Lindemans Aalst, zaś Greenyard Maaseik jest wideliderem. Na trzeciej pozycji pozostało Knack Roeselare a 4. jest Par-Ky Menen.

Niezwykle zacięty przebieg miał pojedynek w Roeselare, gdzie Knack podejmował Greenyard Maaseik. Od początku toczyła się wyrównana walka i dopiero w końcówce inauguracyjną partię wygrali goście. Otwarcie drugiej odsłony również grane było punkt za punkt, dopiero w drugiej fazie tej odsłony na nieznaczne prowadzenie wysforowali się gospodarze, które z czasem powiększali i ostatecznie triumfowali do 18. Trzeci set był nierówny, Kanck prowadził już 16:11, ale nie zdołał utrzymać tej przewagi. Po efektownej serii w końcówce jako pierwsi piłkę setową mieli gracze z Maaseik. Ostatecznie po grze na przewagi lepsi okazali się gospodarze. Przyjezdni w czwartym secie zachowali więcej zimnej krwi, doprowadzając do tie-breaka. W nim jednak warunki dyktowali podopieczni Stevena Vanmedegaela, triumfując do 4. Odpowiednio 22 i 21 punktów dla gospodarzy zdobyli Matthis Verhanneman i Hendrik Tuerlinckx. Po drugiej stronie 25 oczek na swoim koncie zapisał Jolan Cox. Robert Wójcik wszedł na zmianę w trzecim secie, jednak nie zdobył punktu.

W drugim meczu tej fazy również po tie-breaku lepsi okazali się gospodarze. Par-Ky Menen wygrało inauguracyjną partię do 23, jednak w kolejnej od początku do końca tempo gry dyktowali przyjezdni, wygrywając do 11. Więcej walki było w partii numer trzy, jednak również w niej do 22 triumfowali siatkarze Lindemans Aalst. Goście nie zdołali pójść za ciosem, podopieczni trenera Ratko Perisa zdołali doprowadzić do tie-breaka. W nim od początku toczyła się gra punkt za punkt, żadna z drużyn nie była w stanie utrzymać prowadzenia. Chociaż jako pierwsi piłkę meczową mieli przyjezdni, po walce na przewagi lepsi okazali się siatkarze Par-Ky Menen. Najwięcej punktów – 13 zdobył grający w trzech setach Jente De Vries. 12 oczek dopisał Eldin Demirovic, 11 Anshel Ver Eecke, zaś po 10 Jelle Sinnesael i Gilles Vandecaveye. W szeregach gospodarzy 20 punktów zdobył Fredric Gustavsson a 19 dołożył Adrian Staszewski (48% skuteczności w ataku). Cały mecz rozegrał Jan Firlej, zaś Janusz Górski i Patryk Strzeżek wchodzili na zmiany.