Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Belgia M: Polskie starcie w drugiej kolejce

Belgia M: Polskie starcie w drugiej kolejce

W miniony weekend liga belgijska rozegrała drugą kolejkę spotkań. W rozgrywkach występuje kilku polskich zawodników, którzy zagrali w każdym z sobotnich spotkań. Doszło także do „polskiego” meczu, w którym drużyna Janusza Górskiego pokonała Kamila Rychlickiego i spółkę. Tak naprawdę „polskich” meczów w lidze belgijskiej nie będzie brakować, gdyż w większości klubów w tym kraju jest biało-czerwony akcent.

Wspomniane stracie to Par-ky Menen – Noliko Maaseik. Polski przyjmujący okazał się kluczowym punktem drużyny i poprowadził zespół gospodarzy do wygranej w trzech setach. Mowa tu o Januszu Górskim, który zdobył dla Par-ky Menen 21 punktów. Polak wyśmienicie spisywał się w polu zagrywki, zdobywając bezpośrednio tym elementem aż 10 punktów. W sumie Górski zagrywał 20 razy, a pomylił się jedynie trzykrotnie. Do swojego dorobku dołożył także 10 punktów w ataku, uzyskując 52% skuteczności. Trochę słabiej spisał się Kamil Rychlicki z Noliko Maaseik. Polak w całym meczu zdobył pięć punktów (3 atakiem przy 30% skuteczności oraz 2 zagrywką).Liderem tabeli ligi belgijskiej pozostaje Knack Roeselare, który na wyjeździe w czterech odsłonach pokonał Haasrode Lueven. Po świetnym spotkaniu w inauguracji rozgrywek Piotr Orczyk odpoczywał i zagrał tylko w jednym secie, w którym zdobył dla swojej ekipy z Roeselare dwa punkty – jeden atakiem (cztery próby) oraz jeden blokiem. Gospodarze nie poradzili sobie z rywalami, mimo że w rankingu najlepiej punktujących trzy pierwsze miejsca należały do ich zawodników.

Trzech setów, by pokonać VDK Gent, potrzebował Lindemans Aalst z Adrianem Staszewskim w składzie. Przyjmujący z naszego kraju, wraz z dobrze znanym w PlusLidze Gertem van Walle oraz Sakari Mäkinenem poprowadził swój zespół do zwycięstwa. To ta trójka stanowiła o sile Lindemans Aalst, solidnie spisując się w ataku. Rywale po swojej stronie mieli jedynie Jente de Vriesa, który nie był w stanie pociągnąć gry całego zespołu. Staszewski punktował 13 razy – 12 atakiem (57% skuteczności) oraz raz zagrywką.

Axis Guibertin, w szeregach którego występuje Krzysztof Gulak, a także reprezentant Kanady polskiego pochodzenia – Robert Wójcik swój mecz z VBC Waremme rozegrają dopiero w grudniu.

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela ligi belgijskiej

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved