Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Belgia M: ,,Polskie starcie” dla Lindemans Aalst

Belgia M: ,,Polskie starcie” dla Lindemans Aalst

fot. GREENYARD Maaseik

W miniony weekend została rozegrana 5. kolejka ligi belgijskiej siatkarzy. Wszystkie spotkania zakończyły się w trzech setach, obyło się także bez większych niespodzianek. W starciu pomiędzy VBC Waremme i Lindemans Aalst na parkiecie można było oglądać 4 naszych siatkarzy, górą okazali się zawodnicy z Aalst. 

W pierwszym sobotnim meczu zawodnicy VC Greenyard Maaseik podejmowali Decospan Volley Team Menen. To gospodarze tego spotkania byli zdecydowanymi faworytami tego spotkania i nie zawiedli oczekiwań swoich kibiców. Jedynie w drugiej odsłonie spotkania przyjezdni potrafili nawiązać wyrównaną walkę, a i tak przegrali ją do 20. Pierwszą i trzecią partię zawodnicy z Maaseik zwyciężyli odpowiednio do 16 i 17. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Lou Kindt, który zdobył 17 ,,oczek”, 1 punkt dołożył także Robert Wójcik. W przeciwnym zespole najskuteczniejszy był Martijn Colson, który zakończył spotkanie z 11 ,,oczkami” na koncie.W kolejnym spotkaniu zmierzyły się ze sobą Knack Roeselare i BDO Haasrode Leuven. W tym spotkaniu również górą okazali się faworyci, którzy wygrali 3:0 (25:20, 25:21, 25:21). O ich zwycięstwie zadecydowała zdecydowanie lepsza postawa w bloku, zdobyli tym elementem 11 ,,oczek”, a ich rywale tylko 2. Siatkarze z Roeselare prezentowali się lepiej także w ofensywie, mimo słabszej gry w przyjęciu. Najwięcej punktów dla gospodarzy, bo aż 20, zdobył Hendrik Tuerlinckx, z kolei po drugiej stronie siatki najskuteczniejszy był Gert van Walle z 15 ,,oczkami” na koncie.

Najciekawiej zapowiadającym się meczem tej kolejki, bo bez wyraźnego faworyta, był mecz pomiędzy Tectum Achel i Caruur Volley Gent. Jednak i w tym starciu rywalizacja zakończyła się w trzech setach. Tylko w drugiej partii goście przeciwstawili się gospodarzom, jednak w pozostałych odsłonach spotkania dominowali zawodnicy z Achel. Na uwagę zasługuje ich kapitalna postawa w bloku, bo zdobyli tym elementem aż 14,,oczek”. Najlepiej punktującym po stronie zwycięzców został Auke van de Kamp, który wywalczył 15,,oczek”, z kolei w zespole gości 14 punktów zdobył Michel Ahyi. 

Spotkaniem zamykającym 5. kolejkę ligi belgijskiej było starcie ,,polskich” drużyn, VBC Waremme podejmował Lindemans Aalst. Był to najbardziej zacięty mecz tej kolejki, jednak górą okazali się goście, którzy rozstrzygnęli wyrównane końcówki partii na swoją korzyść, dzięki czemu wygrali bez straty seta. Gości do zwycięstwa poprowadził Jeroen Oprins, który zdobył 15 ,,oczek”. Na uwagę zasługuje także dobra postawa Janusza Górskiego, który skończył spotkanie z 12 ,,oczkami” na koncie. Spotkanie w podstawowym składzie rozpoczął Adrian Staszewski, który zdobył 4 punkty, a w roli zmiennika pokazał się Jakub Rybicki. Całe spotkanie w barwach VBC Waremme rozegrał Patryk Czyrniański, który wywalczył 11 ,,oczek”.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi belgijskiej siatkarzy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved