Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Belgia M: Z „polskich” drużyn tylko Axis Guibertin z porażką

Belgia M: Z „polskich” drużyn tylko Axis Guibertin z porażką

W sobotę rozegrano 9. kolejkę rozgrywek w ekstraklasie belgijskiej. Jeżeli chodzi o polskie drużyny, to jako jedyni z porażką zeszli siatkarze Axis Guibertin z Alanem Wasilewskim i Krzysztofem Gulakiem w składzie. Wygrało natomiast Greenyard Maaseik Roberta Wójcika i Lindemans Aalst Jana Firleja, Patryka Strzeżka, Adriana Staszewskiego i Janusza Górskiego.

Lindemans Aalst, w którym występuje aż czworo polskich siatkarzy, jedynie w drugim, granym na przewagi secie nie był do końca pewny wygranej. Był to jednak w przeciągu meczu zespół lepszy od BDO Haasrode Leuven w każdym elemencie (11:4 w bloku, 9:5 w asach serwisowych i 52% skuteczności ataku przy 35% rywali). Dużą rolę w tym zwycięstwie odegrali Górski i Staszewski. Janusz Górski zdobył 11 punktów atakiem (61% efektywności ) i dwa blokiem, Adrian Staszewski zaś zapunktował 8 razy atakiem (50%) i po dwa razy blokiem i zagrywką. Jan Firlej prowadził grę zespołu i zdobył punkt atakiem oraz blokiem. Patryk Strzeżek nie pojawił się na boisku.Greenyard Maaseik Roberta Wójcika to pierwszy zespół, który w tym sezonie ligowym pokonał Knack Roeselare. Mecz trwał cztery sety, ale jak przystało na hit kolejki, walki nie brakowało. Ekipa polskiego zawodnika była lepsza w ataku (56% przy 50% rywali) i w zagrywce (9:3 w asach serwisowych). Knack Roeselare było zaś lepsze w bloku (10:5). Robert Wójcik pojawił się na boisku w drugim secie i grał w trzecim. Zdobył punkt atakiem (miał pięć prób) i blokiem. 24 punkty dla zwycięzców zdobył Jelte Maan. Zespół z Maaseik jest jak na razie niepokonany i plasuje się na pozycji lidera tabeli.

Ekipa Roberta Wójcika w czwartek rozegrała także zaległy mecz 5. kolejki z Axis Guibertin Alana Wasilewskiego i Krzysztofa Gulaka. Faworyci zwyciężyli w trzech setach, jedynie w drugim tracąc więcej niż 20 punktów. Przeważali oni w ataku (67% do 45%) oraz bloku (10:4). Ekipa z dwójką Polaków więcej punktowała jednak zagrywką (7:3). Robert Wójcik zdobył dwa punkty atakiem (100% skuteczności), pojawił się na boisku w trzecim secie, 13 punktów zdobył Jolan Cox. W ekipie pokonanej Alan Wasilewski skończył 3 ataki na 8 prób, zaś Krzysztof Gulak zapunktował 7 razy atakiem (41%) i po raz blokiem i zagrywką.

W sobotę Axis Guibertin zmierzyło się z Par-Ky Menen i tylko w pierwszym secie podjęło walkę. Zespół z Menen przede wszystkim znakomicie zagrywał (12:1 w asach serwisowych), w bloku było 10:6. Zwycięzcy meczu byli także lepsi w ataku, notując 49% skuteczności przy 38% rywali. Krzysztof Gulak grał w dwóch pierwszych setach, punktując 4 razy atakiem, Alan Wasilewski na 6 prób ataku skończył 1, dołożył także punktowy blok. Dla pokonanych 14 oczek zdobył Casey Knight, zaś Eldin Demirović zdobył 15 punktów dla zwycięzców. Ekipa Wasilewskiego i Gulaka zamyka ligową tabelę. Lindemans Aalst jest trzecie.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi belgijskiej

źródło: euromillionsvolleyleague.be, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved