Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Belgia M: Polacy udanie weszli w rozgrywki

Belgia M: Polacy udanie weszli w rozgrywki

Dobry start w belgijskiej ekstraklasie zaliczyły zespoły z Polakami w składach. Zarówno Lidemans Aalst jak i VC Greenyard Maaseik triumfowały bez straty seta i prowadzą w tabeli. Zwycięstwo za trzy punkty na inaugurację odniósł również Knack Roeselare, natomiast mecz pomiędzy Decospan VT Menen a Tectum Achel został przeniesiony na 13 listopada.

We własnej hali sezon rozpoczęli siatkarze Lindemans Aalst. Gospodarze od początku dyktowali warunki na boisku, jednak ich przeciwnicy – siatkarze Haasrode Leuven nie mieli zamiaru odpuszczać. Mimo pogoni w końcówce pierwszego seta przegrali do 21. Drugą odsłonę przyjezdni rozpoczęli od mocnego uderzenia, ale nie udało im się utrzymać zbudowanej przewagi i ponownie w decydującym momencie lepsi okazali się ich przeciwnicy. Trzecia partia to zacięta walka, gospodarze nie ustrzegli się pomyłek, ale nie przeszkodziło im to w odniesieniu cennego triumfu za komplet oczek. W szeregach Lindemans najlepiej punktował Adrian Staszewski (16 punktów – 3 asy, 13 celnych ataków  przy 68% skuteczności), który był również najbardziej obciążonym zawodnikiem w przyjęciu (23 odbiory – 39% pozytywnego i 30% perfekcyjnego). 10 oczek do dorobku drużyny dołożył Janusz Górski (1 as, 1 blok, 8 ataków – 53% skuteczności), który 12 razy odbierał zagrywki rywali (50% pozytywnego i 25% perfekcyjnego przyjęcia). Wejście w drugim secie zaliczył Jakub Rybicki.

Również wynikiem 3:0 zakończył się mecz pomiędzy Greenyard Maaseik a VBC Waremme. To spotkanie było znacznie mniej zacięte niż mecz w Aalst. Tylko w trzecim secie przyjezdni zdołali przekroczyć barierę 20 punktów. W pozostałych to ekipa Joela Banksa dyktowała warunki. Goście mieli problemy z przyjęciem, przez co nie radzili sobie w ataku. Przyjezdni często nadziewali się na blok przeciwników. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Jelte Maan, który zdobył 14 punktów. 11 oczek dołożył Rasmus Nielsen a 10 Yuri Semeniuk. Robert Wójcik wszedł w trzecim secie i zapisał na swoim koncie 5 oczek (1 blok, 4 celne ataki przy 67% skuteczności). Po drugiej stronie siatki najlepiej punktującym był Roman Abient, który zdobył 10 punktów, wszystkie atakiem przy zaledwie 38% skuteczności.

Ostatnim rozegranym meczem było starcie Volley Gent z Knack Roeselare. Po pierwszym, wygranym przez przyjezdnych 26:24 secie, w drugim goście zdominowali grę, triumfując do 16. To jednak nie podłamało gospodarzy. Podopieczni trenera Van Huffela walczyli z rywalami i przedłużyli rywalizację. Nie udało im się jednak doprowadzić do tie-breaka. W czwartej partii ponownie do głosu doszli goście i to oni dopisali do swojego konta pierwsze zwycięstwo w sezonie. Gra gospodarzy opierała się na Michielu Ahyim, który zdobył 24 punkty. Dla zespołu z Roeselare najczęściej punktował Matthijs Verhanneman (2 asy, 1 blok i 18 punktowych ataków przy 55% skuteczności).