Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Belgia M: Początek rywalizacji o miejsca 1-4 dla Noliko Maaseik i Knack Roeselare

Belgia M: Początek rywalizacji o miejsca 1-4 dla Noliko Maaseik i Knack Roeselare

fot. CEV

Rozgrywki ligi belgijskiej weszły już w decydującą fazę rozgrywek, a w walce o medale pozostały już tylko cztery zespoły. O czołowe lokaty walczy obrońca tytuły – Knack Roeselare, a także Noliko Maaseik, Lindemans Aalst oraz Par-ky Menen. W rywalizacji o miejsca 1-4 rozegrano już pierwsze spotkania, w których ze zwycięstw mogły cieszyć się Noliko Maaseik oraz Knack Roeselare, pokonując swoich rywali bez straty seta.

Siatkarze mistrza Belgii bez większych problemów w pierwszym spotkaniu odprawili z kwiatkiem Par-ky Menen, pokonując swoich rywali bez straty seta. Mistrzowie Belgii praktycznie od początku do końca narzucili rywalom swój rytm gry i dość pewnie zapisali na swoim koncie każdą z trzech rozegranych odsłon. W szeregach Knack Roeselare najlepiej punktował Hendrik Tuerlinckx, który zapisał na swoim koncie 14 oczek, a atakującego wspierał środkowy – Pieter Coolman, mogący pochwalić się 12 punktami. W zespole Par-ky Menen Janusz Górski z 9 oczkami był drugim najlepiej punktującym siatkarzem w swojej ekipie. Skończył on 8 z 20 akcji ofensywnych, dokładając do swojego dorobku asa serwisowego.W drugim spotkaniu, w którym Noliko Maaseik podejmowało Lindemans Aalst, zacięta była jedynie premierowa odsłona. Ta po krótkiej grze na przewagi padła łupem zespołu Joela Banksa 26:24, a ten poszedł za ciosem w kolejnych partiach. Te przebiegały już pod całkowite dyktando Noliko, które najpierw zdominowało rywali, wygrywając 25:13, a następnie całe spotkanie zakończyło setem wygranym 25:17. Co ciekawe w zespole z Maaseik najlepiej poradził sobie środkowy, Timo Tammemaa, który zapisał na swoim koncie 12 punktów. Kamil Rychlicki do 7 oczek wywalczonych w ofensywie dołożył 2 punktowe zagrywki. Broniący barw Lindemans Aalst Adrian Staszewski zdobył 7 oczek, polski przyjmujący raz zatrzymał rywali na siatce, a z 14 piłek w ataku skończył 6. Przekonujące zwycięstwo sprawiło, że po pierwszej kolejce w walce o miejsca 1-4 to właśnie Noliko Maaseik plasuje się na fotelu lidera, wyprzedzając Knack Roeselare lepszym bilansem małych punktów.

Zobacz również:
Wyniki i tabela rywalizacji o miejsca 1-4 ligi belgijskiej

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-03-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved