Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Belgia M: Początek kolejnej fazy sezonu i powrót na boisko Piotra Orczyka

Belgia M: Początek kolejnej fazy sezonu i powrót na boisko Piotra Orczyka

fot. Jan Vanmedegael

W Belgii rozpoczęła się już kolejna faza sezonu. Zespoły podzielone zostały na trzy trzyzespołowe grupy. Drużyny, które zostaną sklasyfikowane na pierwszym miejscu, oraz najlepsza ekipa z drugiego miejsca awansują do turnieju Final Four. Ekipy z polskimi zawodnikami rozpoczęli tę część sezonu od zwycięstw, a po wielu tygodniach leczenia kontuzji na boisku pojawił się Piotr Orczyk.

W grupie A dwa mecze rozegrane ma Axis Shanks Guibertin. Najpierw po tie-breaku pokonał on VBC Waremme, gdzie do sukcesu zespół poprowadził Kanadyjczyk polskiego pochodzenia, Robert Wójcik. Zdobył on 28 punktów atakiem, 1 serwisem i 3 blokiem. Liderem zespołu VBC Waremme był z kolei David Csanad, który zdobył 21 oczek atakiem i 1 blokiem. W drugim spotkaniu Axis Shanks Guibertin musiało jednak uznać wyższość Noliko Maaseik, wygrywając zaledwie jednego seta. Po porażce w pierwszym secie do głosu doszli zawodnicy Noliko, gładko wygrywając dwie kolejne partie. Axis Shanks Guibertin miało szansę na doprowadzenie do tie-breaka, ale w końcówce więcej zimnej krwi zachowała ekipa z Maaseik. Do sukcesu swój zespół poprowadził ten, który mocno dał się we znaki ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle podczas meczu Ligi Mistrzów w Maaseik, czyli Jolan Cox. Zdobył on 25 oczek atakiem i 2 blokiem. Liderem Axis Shanks Guibertin był ponownie Wójcik. Tym razem zdobył on 17 punktów atakiem, 1 zagrywką i 3 blokiem.

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy AW grupie B dwa mecze rozegrali już siatkarze VDK Gent Heren. W obu zeszli z boiska pokonani. W spotkaniu z Haasrode Leuven zdołali wygrać pewnie jednego seta, ale w pozostałych trzech ciężko im było znaleźć jakikolwiek punkt zaczepienia i nawiązać walkę. W odniesieniu zwycięstwa nie pomogła im nawet dobra postawa i 18 punktów atakiem oraz 3 blokiem Jente de Vriesa. Gra zwycięzców była bardziej zespołowa, a najwięcej punktów (14 atakiem, 1 zagrywką i 2 blokiem) zdobył Mathieu Vanneste. W meczu z obrońcą tytułu – Knack Roeselare ekipa VDK Gent Heren nie była w stanie wygrać nawet seta, chociaż walki w pierwszej i trzeciej partii na pewno nie było można jej odmówić. W drugim secie zdobyła jednak zaledwie 8 punktów, co jest na pewno jednym z rekordów sezonu. Dla zwycięzców 12 punktów zdobył Hendrik Tuerlinckx (12). Wydarzeniem był jednak powrót po wielu tygodniach leczenia kontuzji Piotra Orczyka. Polak jest jednak spokojnie wprowadzany do gry, wyszedł w pierwszym składzie tuż po rozgrzewce i grał całego pierwszego seta, a w drugim opuścił boisko. Popisał się asem serwisowym i skończył dwie z trzech prób ataku. Liderem pokonanych okazał się Leonis Dedeyne, który zdobył 15 oczek.

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy B

W grupie C dwie porażki zanotowali siatkarze Gea Happel Zoersel. W pierwszym meczu nie sprostali oni Lindemans Aalst, którego barw bronią Adrian Staszewski i Krzysztof Modzelewski. Gea Happel Zoersel wygrało pierwszego seta, ale potem ton boiskowym wydarzeniom nadawali już faworyzowani siatkarze Lindemans Aalst. Staszewski okazał się liderem zwycięskiej drużyny, zdobywając 16 punktów atakiem, 3 zagrywką i 4 blokiem. Wspierał go były atakujący GKS-u Katowice Gert van Walle, który zdobył 20 oczek atakiem i po jednym blokiem oraz zagrywką, Krzysztof Modzelewski nie zapunktował. Pośród pokonanych najwięcej oczek na swoim koncie zapisał Jeroen Oprins (17 atakiem, 3 zagrywką, 2 blokiem). Ekipa z Zoersel w drugim meczu nie była w stanie nawiązać walki z Par-Ky Menen Janusza Górskiego. Najwięcej oczek dla zwycięskiej drużyny zdobył Julien Winkelmuller (12 atakiem i 3 blokiem). Janusz Górski zapunktował 2 razy atakiem. Dla Gea Happel Zoersel 9 punktów atakiem i 3 zagrywką zdobył Thomas Hofmans.

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy C

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved