Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Belgia M: Piotr Orczyk i jego Knack Roeselare nadal niepokonane

Belgia M: Piotr Orczyk i jego Knack Roeselare nadal niepokonane

fot. Jan Vanmedegael

W Belgii trwają rozgrywki ligowe, w których nie do pokonania nadal są mistrzowie Belgii. Knack Roeselare zapisało na swoim koncie kolejną wysoką wygraną, a w niej duży udział miał polski przyjmujący, Piotr Orczyk. Swoje pojedynki wygrały także zespoły Janusza Górskiego oraz Adriana Staszewskiego i Krzysztofa Modzelewskiego.

Dwa punkty na własnym terenie zdobył zespół Janusza Górskiego, Park-Ky Menen. Gospodarze o wyniku spotkania zadecydowali dzięki wygraniu wyrównanego tie-breaka (15:13). Janusz Górski wyszedł w podstawowym składzie i był drugim najlepiej punktującym siatkarzem w swoim teamie, zapisując na swoim koncie 18 punktów. Do 14 oczek w ataku dołożył po 2 bloki oraz asy serwisowe.Kolejne łatwe zwycięstwo zanotowali gracze Knack Roeselare. Mistrzowie Belgii w żadnym z trzech rozegranych setów nie pozwolili siatkarzom Van Pelt Zoersel na dobicie do granicy 20 oczek, a świetny mecz rozegrał Piotr Orczyk. Polski przyjmujący w sumie wywalczył 15 punktów. Na 14 akcji ofensywnych skończył 11, a do tego 2 razy punktował zza linii 9. metra i 2 razy zaliczył punktowy blok.

Lindemans Aalst również nie miało problemów z pokonaniem swoich rywali w piątej kolejce spotkań. Ekipa Adriana Staszewskiego i Krzysztofa Modzelewskiego dwie pierwsze odsłony starcia z Axis Guibertin wygrała 25:17 i chociaż w trzeciej pozwoliła swoim rywalom na trochę więcej, to jej zwycięstwo nie było zagrożone. Na boisku nie pojawił się Krzysztof Modzelewski, ale całe spotkanie rozegrał Adrian Staszewski, któremu udało się zdobyć 7 oczek. Do 4 punktów w ataku dołożył 3 udane bloki. Po drugiej stronie dobrze radził sobie Robert Wójcik, zdobywca 10 oczek, natomiast Krzysztof Gulak zdobył ich 6: 5 atakiem i 1 bezpośrednio z pola zagrywki.

Niespodziewaną porażkę ponieśli siatkarze Noliko Maaseik, ulegając VBC Waremme 2:3. Gospodarze prowadzili już 2:0, jednak w kolejnych setach lepsi byli przyjezdni, którym udało się zwyciężyć także w zaciętym tie-breaku 15:13. Na boisku nie zabrakło Kamila Rychlickiego, jednak po raz kolejny wicemistrzowie Belgii nie byli w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Rychlicki zapisał na swoim koncie 13 punktów, oprócz 12 oczek wywalczonych atakiem może pochwalić się także punktową zagrywką.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi belgijskiej

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved