Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Belgia M: Pierwsza porażka Greenyard Maaseik

Belgia M: Pierwsza porażka Greenyard Maaseik

W 15. kolejce ligi belgijskiej ponownie doszło do starcia drużyn z Polakami w składzie. Lindemans Aalst stał się pierwszym w tym sezonie pogromcą Greenyard Maaseik. Sprawić niespodzianki nie udało się natomiast Axis Guibertin, które 0:3 uległo wiceliderowi – Knack Roeselare. Po tej serii spotkań Knack i Lindemans zbliżyło się do ekipy z Maaseik na jeden punkt.

W starciu na szczycie po wyrównanym początku inicjatywę przejęli siatkarze Lindemans Aalst, którzy wygrali inauguracyjną partię do 17. W drugiej odsłonie nie brakowało błędów, jednak również w niej pod koniec siatkarze Greenyard Maaseik zaczęli tracić punkty i przegrali do 21. Decydująca partia miała bliźniaczy przebieg. Gospodarze w pewnym momencie wypracowali nieznaczną przewagę, którą utrzymali do końca. Tym samym Greenyard Maaseik po raz pierwszy w tym sezonie musiał przełknąć gorycz porażki i to od razu bez wygranego seta. W szeregach gospodarzy 15 punktów zdobył Fredric Gustavsson. Po 11 natomiast Tim Smit, Martijn Colson i Adrian Staszewski. Polak wszystkie oczka zdobył w ataku, utrzymując 55-procentową skuteczność. Cały mecz rozegrał również Jan Firlej, który w tym spotkaniu zapunktował zagrywką oraz blokiem. Wejścia w drugim i trzecim secie zanotował natomiast Patryk Strzeżek. Po drugiej stronie siatki na zmiany wchodził Robert Wójcik, który zdobył 3 punkty – 2 w ataku i 1 blokiem.

Wciąż na drugie zwycięstwo w lidze czekają siatkarze Axis Guibertin. W 15. kolejce zmierzyli się oni z Knack Roeselare. Mimo gry we własnej hali Axis nie udało się wygrać ani jednego seta. Outsider ligi belgijskiej starał się postawić wiceliderowi. Najbliżej zwycięstwa gospodarze byli w pierwszym secie, którego przegrali do 23. W drugim goście wygrali wyraźniej – 25:18. W ostatniej partii siatkarze Axis Guibertin ponownie przekroczyli barierę dwudziestu punktów, ale i tym razem decydujące akcje padły łupem przyjezdnych. Gości do zwycięstwa poprowadził Hendrik Tuerlinckx, który zdobył 19 punktów. Po drugiej stronie siatki 22 oczka na swoim koncie dopisał Casey Knight. Obaj Polacy, którzy reprezentują barwy Axis, rozegrali cały mecz – Krzysztof Gulak zdobył 11 punktów – 8 w ataku (47% skuteczności), 2 zagrywką i 1 blokiem. Alan Wasilewski natomiast zapisał na swoim koncie 6 oczek, kończąc 6 z 10 ataków.