Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Belgia M: Noliko Maaseik i Knack Roeselare na czele po rundzie zasadniczej

Belgia M: Noliko Maaseik i Knack Roeselare na czele po rundzie zasadniczej

fot. CEV

Kolejne zwycięstwo na swoim koncie w lidze belgijskiej zanotowało Knack Roeselare Piotra Orczyka, które na zakończenie fazy zasadniczej łatwo pokonało VDK Gent. Lider tabeli, Noliko Maaseik, stracił seta z Gea Happel Zoersel. Lindemans Aalst zaś nie miało problemów z pokonaniem Par-Ky Menen. W Belgii dobiegła już końca runda zasadnicza, w której najlepszy okazał się zespół z Maaseik, drugie miejsce zajęło Knack Roeselare.

Lindemans Aalst zdominowało ekipę z Menen w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i praktycznie przez cały mecz kontrolowało boiskowe wydarzenia. W żadnym z setów pokonani nie zdołali nawet przekroczyć granicy 20 punktów. Dla Lindemans Aalst Adrian Staszewski zdobył 7 punktów atakiem i po jednym blokiem i zagrywką, nie zapunktował Krzysztof Modzelewski. Dla Par-Ky Menen Janusz Górski zapunktował siedem razy atakiem, raz zagrywką i dwa blokiem. Najlepiej punktującym zawodnikiem w tym meczu był Jhon Wendt, który punktował 15 razy atakiem i cztery blokiem. Zespół z Menen fazę zasadniczą z dorobkiem 33 oczek (12 zwycięstw i 4 porażki) zakończył na trzecim miejscu. Oczko niżej z 31 punktami i bilansem 10 zwycięstw i 6 porażek uplasował się Lindemans Aalst.

Drugi zespół fazy zasadniczej, Knack Roeselare, na zakończenie tej części sezonu bez najmniejszych problemów pokonał przedostatni VDK Gent Heren, przeważając przede wszystkim w ataku i na zagrywce. Piotr Orczyk, który od dłuższego już czasu zmaga się z problemami z kolanem, brał już udział w rozgrzewce, ale nie pojawił się jeszcze na boisku. Liderem Knack Roeselare w tym meczu okazał się  Matthijs Verhanneman z dorobkiem 12 punktów atakiem, dwóch blokiem i jednego zagrywką. Dla pokonanych 11 punktów zdobył Robbe Vandeweyer.Lider po fazie zasadniczej, Noliko Maaseik, stracił seta w meczu z ostatnim w tabeli Gea Happel Zoersel. Po dwóch wygranych setach faworyci niespodziewanie przegrali trzecią partię. W kolejnej odsłonie ekipa z Zoersel miała nawet szansę na doprowadzenie do tie-breaka, ale jej nie wykorzystała. Liderem Noliko okazał się Sebastian Gevert z dorobkiem 20 punktów atakiem i czterema asami serwisowymi. Kamil Rychlicki zdobył 12 oczek atakiem i po jednym blokiem i zagrywką. W meczu 5. i 6. ekipy sezonu zasadniczego lepsi od VBC Waremme okazali się siatkarze Haasrode Leuven.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi belgijskiej mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved