Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Belgia M: Noliko Maaseik po raz 15. mistrzem Belgii

Belgia M: Noliko Maaseik po raz 15. mistrzem Belgii

fot. CEV

Siatkarze Noliko Maaseik zostali mistrzami Belgii po raz trzeci, pokonując w finale Knack Roeselare Piotra Orczyka. Knack Roeselare było mistrzem kraju przez pięć ostatnich sezonów, dopiero w tym lepsi okazali się gracze Noliko, zdobywając swój 15 tytuł w historii. Ekipa z Roeselare ma na swoim koncie jak dotąd 11 złotych medali.

W sobotnim meczu walki jednak nie brakowało. W pierwszym secie losy wygranej ważyły się do samego końca, ostatecznie więcej zimnej krwi zachowali siatkarze z Maaseik. Podopieczni Joela Banksa w drugim secie kontrolowali boiskowe wydarzenia przeważając praktycznie w każdym elemencie. Knack Roeselare się nie poddawało i trzeciej partii walki nie brakowało. Ostatecznie jednak z wygranej i tym samym mistrzostwa Belgii cieszyli się siatkarze z Maaseik.

Gracze Noliko w tym meczu lepiej zagrywali (7:0) w asach serwisowych, lepiej także punktowali atakiem (40 punktów Noliko na 73 próby przy 32 punktach Knack Roeselare na  71 prób).  W bloku było 6:5 dla gospodarzy. Swój zespół do sukcesu poprowadził duet Jolan Cox-Jelte Maan. Obaj zdobyli po 16 punktów, do tego 10 dołożył Kamil Rychlicki. Dla Knack Roeselare najlepiej punktował Matthijs Verhanneman (13 oczek). Piotr Orczyk nie zapunktował.Zobacz również:
Wyniki spotkań finałowych ligi belgijskiej mężczyzn

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-04-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved