Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Belgia M: Lindemans Aalst wciąż liderem

Belgia M: Lindemans Aalst wciąż liderem

W miniony weekend odbyła się 6. kolejka ligi belgijskiej siatkarzy. Obyło się bez większych większych niespodzianek. Dwie ,,polskie” drużyny, Lindemans Aalst oraz VC Greenyard Maaseik wygrały swoje spotkania. Z kolei zawodnicy VBC Varemme ponownie musieli przełknąć gorycz porażki i wciąż zajmują ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Drużyna Patryka Czyrniańskiego, VBC Varemme zmierzyła się na wyjeździe z BDO Haasrode Leuven. Pierwszy set tego pojedynku miał najbardziej wyrównany przebieg, a o zwycięstwie w nim zadecydowała gra na przewagi. To jednak siatkarze z Leuven rozstrzygnęli go na swoją korzyść. W kolejnych odsłonach spotkania także lepsi byli gospodarze, którzy w zapisali na swoim koncie cenne trzy punkty. O ich wygranej zadecydowała kapitalna postawa w zagrywce całej drużyny, która zaserwowała aż 13 asów, a do zwycięstwa poprowadził ich Berre Peters, który zdobył aż 21 punktów. Patryk Czyrniański wywalczył 7 ,,oczek”, a atakował z 50% skutecznością.

W kolejnym spotkaniu Caruur Volley Gent podejmował VC Greenyard Maaseik. To przyjezdni byli faworytami tego spotkania, ale gospodarze przez trzy sety stawiali się rywalom. Dopiero w czwartym widać było wyraźną dominację gości, którzy wygrali całe spotkanie 3:1. Na uwagę zasługuje świetna postawa w bloku po stronie zwycięzców, którzy zdobyli tym elementem aż 15 punktów. Najskuteczniejszym siatkarzem zespołu z Maaseik został Jelte Maan z 18 ,,oczkami” na koncie. Duży udział w wygranej miał też Robert Wójcik, który zakończył spotkanie z 15 punktami.

Lindemans Aalst, z trzema Polakami w składzie, zmierzył się na wyjeździe z Decospan Volley Team Menen. Gospodarze tylko w trzeciej odsłonie spotkania postawili się faworyzowanym rywalom, ale i tak siatkarze z Aalst zdołali zwyciężyć bez straty seta. Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania okazał się Jakub Rybicki, który wywalczył 12 ,,oczek” (6 atakiem i aż 6 blokiem). 11 punktów dołożył Adrian Staszewski (6 atakiem, 3 blokiem i 2 zagrywką). Janusz Górski pojawił się na boisku tylko w trzecim secie i zakończył mecz bez zdobytych punktów.

W ostatnim spotkaniu tej kolejki zawodnicy Tectum Aachel podejmowali Knack Roeselare. I w tym meczu obyło się bez niespodzianek, przyjezdni wygrali bez większych problemów. Najjaśniejszym punktem tego zespołu był Hendrik Tuerlinckx, który zdobył 22 punkty. W środę został także rozegrany zaległy mecz pomiędzy Decospan Volley Team Menen, a Tectum Aachel. Lepsi okazali się siatkarze z Aachel, którzy pokonali rywali 3:0.