Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Belgia M: Lindemans Aalst lepsze w meczu na szczycie, Knack traci punkt

Belgia M: Lindemans Aalst lepsze w meczu na szczycie, Knack traci punkt

W niedzielę zakończyła się 10. kolejka EuroMillions Volley League. Miniona tura gier przyniosła przede wszystkim spotkanie pomiędzy VC Greenyard Maaseik i Lindemans Aalst. Hit zawiódł, gdyż goście bardzo pewnie wygrali starcie bez straty choćby jednej odsłony. Niespodziewanie punkt w swoim meczu stracił z kolei Knack Roeselare.

Pojedynek Greenyard z Lindemans był bardzo ważny dla rozwoju tabeli. Przed spotkaniem obie drużyny miały tyle samo punktów, toteż zwycięzca mógł osiągnąć prowadzenie w rozgrywkach. Mimo wagi meczu emocji na boisku zabrakło, ponieważ gracze z Aalst pewnie pokonali swoich oponentów, nie pozwalając im wygrać chociaż jednego seta. Walnie do zwycięstwa przyczynił się Adrian Staszewski, który zdobył 17 punktów. Przyjmujący atakował z 63-procentową skutecznością (15/24), dokładając do tego 1 as serwisowy i 1 blok. Całe spotkanie u zwycięzców rozegrał również Janusz Górski, dokładając od siebie siedem „oczek” (6/15 w ataku, 1 blok). Na chwilę w trzecim secie na boisku pojawił się Jakub Rybicki. W zespole gospodarzy drugą odsłonę zaczął Robert Wójcik, lecz oprócz punktowej zagrywki nie wpłynął on pozytywnie na grę zespołu.

Niespodziewanie kolejne punkty zgubiło Knack. Gracze prowadzeni przez Stevena Vanmedegaela grali wprawdzie na wyjeździe, lecz ich przeciwnikiem było zajmujące przedostatnie miejsce w tabeli Decospan Volley Team Menen. Gospodarze zdołali jednak wyszarpać dwa sety na swoje konto. Walnie do tego przyczynił się Jente De Vries, autor 22 punktów (20/42 w ataku, 1 blok, 1 as serwisowy). Ekipę gości do triumfu poprowadził z kolei Matthijs Verhanneman, który zgarnął 26 „oczek” (24/41 w ataku, 2 bloki).

Do tie-breaka doszło również podczas meczu Tectum Achel z BDO Haasrode Leuven. Piąty set padł łupem drugiego wymienionego zespołu, dzięki czemu ten nieznacznie umocnił się na czwartej pozycji w EuroMillions VL. Tectum traci bowiem teraz do niego dwa punkty. Zwycięzcy głównie bazowali na dwóch zawodnikach – Gercie van Walle, który zdobył 24 punkty (20/36 w ataku, 1 blok, 3 asy serwisowe) oraz Seppe Baetensie, autorze 21 „oczek” (18/36 w ataku, 3 bloki). Wśród przegranych gra spoczywała na trzech siatkarzach – Auke van de Kampie (24 punkty), Brechtcie Campfortsie (23 punkty) oraz Wardzie van Dycku (20 punktów).

Coraz gorszą sytuację ligową posiada VBC Waremme z Patrykiem Czyrniańskim w składzie. Czerwona latarnia ligi odniosła w kolejną porażkę z rzędu, we własnej hali przegrywając z Caruur Volley Gent stosunkiem 1:3. Wspomniany Polak wystąpił w trzech setach, zdobywając jednak zaledwie 6 punktów dla swojego zespołu. Czyrniański atakował na poziomie 20% (3/15), dokładając do tego asa serwisowego oraz dwa bloki. U gości najwięcej „oczek”, 17, zgarnął Michiel Ahyi (13/31 w ataku, 2 asy serwisowe, 2 bloki). Porażka umocniła graczy z Waremme na ostatnim miejscu w tabeli.