Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Belgia M: Liderzy ani myślą się zatrzymywać

Belgia M: Liderzy ani myślą się zatrzymywać

Ósma kolejka gier w belgijskiej lidze siatkarzy dobiegła końca. Po dwóch tygodniach przerwy od meczów zgodnie z oczekiwaniami kolejne wygrane w sezonie osiągnęli gracze Lindemans Aalst, Greenyard Maaseik oraz Knack Roeselare. W „polskim” pojedynku siatkarze z Maaseik wygrali na wyjeździe z VBC Waremme 1:3.

Przed spotkaniem drużyn z Waremme i Maaseik nie było wątpliwości, że to przyjezdni są faworytami. VBC w siedmiu spotkaniach zdołało bowiem zdobyć zaledwie punkt do ligowej tabeli. Mimo tego gospodarze postawili się graczom Greenyard, urywając im nawet seta. W drużynie gości dobre spotkanie rozegrał Robert Wójcik. Atakujący zdobył dla swojego zespołu 14 punktów. Oprócz jedenastu skończonych ataków (50% skuteczności) Wójcik dołożył 3 asy serwisowe. Dużo mniej powodów do zadowolenia miał grający wśród przegranych Patryk Czyrniański. Przyjmujący zagrał bowiem bardzo słaby mecz, czego dowodem jest 6 zapisanych błędów przy dwóch zdobytych punktach, przez co po dwóch partiach nie wyszedł on już na parkiet.

Z tonu nie spuszczają również gracze Lindeman Aalst, którzy w sobotę pewnie rozprawili się z goszczącymi ich graczami BDO Haasrode Leuven, pokonując ich do odpowiednio 18, 19 oraz 23. Duży wkład w zwycięstwo miała polska para przyjmujących. Adrian Staszewski był autorem 11 punktów (69% skuteczności w ataku), natomiast Jakub Rybicki zgromadził na swoim koncie 8 „oczek”. Janusz Górski nie wszedł natomiast na plac gry.

Kolejną ważną wygraną odnieśli również zawodnicy Knack Roeselare, pozostając tym samym w grze o pierwsze miejsce. Gospodarze tylko w jednym secie starcia z Volley Gent pozwolili przeciwnikowi na wyrównaną walkę, zakończoną porażką faworytów. Inne odsłony w pełni należało do siatkarzy Knack, wśród których najwięcej „oczek” zgarnął Pieter Coolman (17), notując 79% skuteczności (11/14). U pokonanych 20 punktów zdobył Michiel Ahyi, natomiast 14 padło łupem Gillesa Vandecaveya.

Pewną wygraną odniosło także Tectum Achel, które w trzech setach rozprawiło się z Descopan VT Menen. W ekipie Tectum najważniejsi okazali się Ward Van Dyck oraz Auke van de Kamp. Pierwszy z nich zgarnął 16 punktów przy 52% skuteczności w ataku. Drugi dołożył od siebie 13 „oczek”, notując jednak bardzo dobre statystyki przyjęcia. Na 45 prób nie popełnił on błędu, a ponadto zaliczył 67% pozytywnego i 31% perfekcyjnego przyjęcia. Wśród graczy z Menen dobrze spisywał się Seppe Rotty, który oprócz 15 punktów również popisał się dobrym przyjęciem (63% pozytywnego i 30% perfekcyjnego przyjęcia na 27 prób, zero błędów).