Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Belgia M: Kolejne polskie starcie

Belgia M: Kolejne polskie starcie

Rozgrywki w Belgii powoli nabierają tempa. Za nami już 4. kolejka zmagań, w której nie zabrakło „polskiego” pojedynku. Trudno się dziwić, bowiem w Belgii na co dzień gra kilku Polaków. W tej rundzie spotkań Knack Roeselare, których barw broni Piotr Orczyk ,okazało się lepsze od Lindemans Aalst, gdzie występuje aż dwóch biało-czerwonych: Adrian Staszewski oraz Krzysztof Modzelewski.

W czwartej kolejce nie zabrakło polskiego pojedynku. Mistrzowie Belgii, Knack Roeselare, z Piotrem Orczykiem w składzie pokonali Lindemans Aalst, których barw bronią Adrian Staszewski oraz Krzysztof Modzelewski. Zdecydowanie lepszym zespołem byli zawodnicy z Roeselare, którzy wygrali to spotkanie bez starty seta. Piotr Orczyk pojawił się na boisku jednak dopiero na krótką zmianę w trzecim secie. Całe spotkanie rozegrał natomiast Adrian Staszewski, zapisując na swoim koncie 2 oczka: po jednym w ataku i w bloku, a Polak był zdecydowanie najbardziej obciążonym siatkarzem w przyjęciu. Spotkanie z jednym punktem w ofensywie zakończył także Modzelewski.Pięciu setów do zwycięstwa nad VDK Gent potrzebowało Noliko Maaseik, którego barw broni Kamil Rychlicki. Przyjmujący wyszedł w podstawowym składzie i był drugim najlepiej punktującym siatkarzem w szeregach swojej drużyny. Rychlicki skończył 14 z 25 ataków, a do swojego dorobku dołożył również punkt bezpośrednio zza linii 9. metra.

W czwartej kolejce żadnych punktów do tabeli nie zapisali na swoim koncie zawodnicy Axis Guibertin, którzy na własnym terenie 1:3 ulegli Haasrode Leuven. Gospodarzom nie pomógł świetny występ Kanadyjczyka polskiego pochodzenia, Roberta Wójcika, który w całym meczu zapisał na swoim koncie 24 punkty, z czego skończył 21 z 36 posłanych do niego piłek, a do swojego dorobku dołożył również 3 punktowe „czapy”. Na 21 akcji 10 skończył natomiast Krzysztof Gulak, który również występuje w zespole Axis Shanks Guibertin i także on może pochwalić się punktowym blokiem, choć tylko jednym.

W tej rundzie spotkań pauzował Par-Ky Menen, gdzie gra Janusz Górski. Pomimo tego jego zespół ma na swoim koncie dwa zwycięstwa, co daje mu trzecie miejsce w tabeli ligi belgijskiej.

Zobacz również:
Wyniki i tabela ligi belgijskiej

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved