Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Belgia M: Kolejne pewne zwycięstwo Noliko Maaseik

Belgia M: Kolejne pewne zwycięstwo Noliko Maaseik

W 14. kolejce rozgrywek w Belgii zwyciężali faworyci, a wszystkie 5 pojedynków zakończyło się w trzech setach. Knack Roeselare podniosło się po ostatniej porażce, a jego pogromcy, Noliko Maaseik, bez problemów pokonali Lidemnas Aalst, które przed startem tej rundy zajmowało 3. miejsce w klasyfikacji. Po porażce zawodnicy tej ekipy spadli jednak na 4. pozycję, a wyprzedziła ich drużyna Topvolley Callant Antwerpia.

Podrażnieni weekendową porażką siatkarze Knack Roeselare w pełni zmotywowani przystąpili do kolejnego pojedynku i praktycznie zmietli VBC Axis Shanks Guibertin z parkietu. Maksymalna liczba punktów, którą udało się zdobyć rywalom mistrzów Belgii w secie, to 16. Drugą partię zawodnicy z Roeselare wygrali natomiast do 9. W ekipie gospodarzy po raz kolejny zabrakło jednak Piotra Orczyka. Większych problemów ze zwycięstwem nie mieli również zawodnicy Topvolley Callant Antwerpia, którzy w trzech setach odprawili graczy Volley Haasrode Leuven. Miejscowa ekipa o wiele lepiej spisywała się w ataku, a także w bloku, zagrywce i przyjęciu, a najbardziej zacięta była tylko premierowa partia. W niej siatkarze z Antwerpii wygrali 25:22, w kolejnych nie pozwolili rywalom na wywalczenie chociażby 20 oczek. Pewne 3 punkty do ligowej tabeli zapisał na swoim koncie zespół VBC Waremme, w 68 minut pokonując VOC Amigos Antonius. Również w tym meczu przewaga gospodarzy ani przez moment nie była zagrożona, a przyjezdni w żadnej z partii nie byli w stanie przekroczyć granicy 20 oczek. VBC Waremme do wygrania wystarczyło 49% skutecznych ataków, a także po 9 punktowych zagrywek i bloków.

Pojedynek wyjazdowy na swoją korzyść rozstrzygnęło natomiast Prefaxis Menen, w trzech partiach pokonując VDK Gent Heren. Po raz kolejny najlepiej punktującym zawodnikiem w szeregach drużyny z Menen był Mikołaj Sarnecki. Tym razem polski atakujący zapisał na swoim koncie 16 oczek, a jego skuteczność wyniosła 52%. Oprócz dobrej dyspozycji w ataku Sarnecki równie dobrze radził sobie w zagrywce i posłał 4 asy serwisowe. Drugim najlepiej punktującym graczem był Janusz Górski, zdobywając 11 oczek. Do 9 udanych akcji ofensywnych dołożył 2 punktowe zagrywki. Na 18 przyjętych zagrywek 72% odebrał pozytywnie, a 22% perfekcyjnie. Na wyjeździe tempa nie zamierzało zwalniać natomiast Noliko Masseik i w trzech setach okazało się lepsze od Lindemans Aalst. Podopieczni Daniela Castellaniego zanotowali lepszy występ we wszystkich siatkarskich elementach, a w pierwszej i drugiej partii na krótkie zmiany wchodził Nikodem Wolański. W zespole gospodarzy mecz w podstawowym składzie rozpoczął Adrian Staszewski, który w dwóch partiach zdążył wywalczyć zaledwie 2 punkty. Na 5 piłek skończył tylko jedną, a kolejne oczko zapisał na swoim koncie blokiem. Tym razem na boisku zabrakło natomiast Kamila Droszyńskiego.