Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Belgia M: Kolejna porażka Knack Roeselare

Belgia M: Kolejna porażka Knack Roeselare

W 16. kolejce ligi belgijskiej ponownie zawiedli siatkarze Knack Roeselare, którzy w starciu z Lindemas Aalst nie zdobyli nawet punktu i do liderującego Noliko Maaseik tracą już 5 oczek. Ekipa Kamila Droszyńskiego i Adriana Staszewskiego dzięki wygranej z mistrzami Belgii zbliżyła się do nich w tabeli i ma już tylko 2 punkty mniej. Kolejny dobry występ zanotowała także drużyna Prefaxis Menen, znajdująca się tuż za czołową czwórką.

Siatkarze Knack Roeselare przegrali swój kolejny mecz ligowy. Starcie z Lindemans Aalst było o tyle ważne, że to właśnie zespół Kamila Droszyńskiego i Adriana Staszewskiego goni w tabeli mistrzów Belgii. Kibice w Roeselare już w premierowej odsłonie doznali sporego rozczarowania, bo ich ekipa wyraźnie przegrała 15:25. Również w drugiej partii lepsi byli goście i choć miejscowej ekipie udało się przedłużyć losy spotkania, to w czwartym secie 25:18 zwyciężyli przyjezdni i z terenu złotych medalistów wywieźli komplet punktów. Piotr Orczyk w drużynie z Roeselare pojawił się w drugim secie, ale nie był to najlepszy mecz w jego wykonaniu. Polski przyjmujący spotkanie zakończył z ujemnym ratio, zdobył zaledwie 3 punkty i zanotował 25 proc. skutecznych ataków. Zdecydowanie lepiej poszło mu w przyjęciu, w którym na 14 odbiorów w 86 proc. poradził sobie pozytywnie, a w 36 proc. perfekcyjnie. Okazało się, że katem Knack Roeselare został Polak, Adrian Staszewski. Były siatkarz Effectora Kielce w czterosetowym pojedynku wywalczył 19 oczek, a jego ratio wyniosło +14. 78 proc. skutecznych akcji ofensywnych robi wrażenie, a dodatkowo Polak może pochwalić się 4 blokami i 1 asem serwisowym. Na parkiecie wreszcie pojawił się również Kamil Droszyński, wchodząc na krótką zmianę w drugim secie.

Kolejne potknięcie Knack Roeselare wykorzystało Noliko Maaseik i wywiozło z Antwerpii komplet punktów. Siatkarze Daniela Castellaniego w pierwszym secie triumfowali 25:23, a w kolejnym w takim samym stosunku lepsi okazali się gospodarze. Najbardziej zacięta była trzecia partia, w której ze zwycięstwa 32:30 cieszyli się gracze Noliko Maaseik i poszli za ciosem również w czwartej odsłonie. Po raz kolejny na oklaski zasługuje postawa Kamila Rychlickiego, zdobywcy aż 30 oczek. Atakujący dostał 48 piłek, punktem kończąc 56 proc. z nich. Do swojego dorobku dołożył także 2 asy i blok. W każdym z setów na parkiecie pojawiał się również Nikodem Wolański. Kolejne zwycięstwo na swoim koncie zapisali siatkarze Prefaxis Menen, którzy wywalczyli na własnym terenie komplet punktów w starciu z Volley Haasrode Leuven. Tylko w trzecim secie musieli uznać wyższość rywali, a prym w szeregach gospodarzy znów wiódł Mikołaj Sarnecki. Atakujący zdobył 21 oczek, notując 54-procentową skuteczność ataku. Polak 1 punkt w swoim dorobku zawdzięcza asowi serwisowemu. Z 17 oczkami spotkanie zakończył natomiast Janusz Górski. Do 14 zdobyczy w ofensywie dołożył 2 asy i 1 skuteczny blok.

Komplet punktów na wyjeździe wywalczyli siatkarze VOC Amigos Sint Antonius, pokonując VBC Axis Shanks Guibertin. Już w premierowej odsłonie byli o wiele lepsi od rywali (25:18) i chociaż w dwóch kolejnych zwycięstwo nie przyszło im tak łatwo, to końcówki rozstrzygali na swoją korzyść. Goście lepiej spisywali się w ataku, a dodatkowo przy zaledwie 1 asie serwisowym miejscowej ekipy sami zanotowali ich aż 7. Czterosetowy triumf odnieśli również siatkarze VDK Gent Heren, którzy na własnym terenie okazali się lepsi od VBC Waremme. Było to zdecydowanie jedno z ciekawszych spotkań 16. kolejki. O wyniku pierwszego seta decydowała dopiero gra na przewagi, a dwupunktowa różnica miała miejsce również w drugiej odsłonie. Miejscowi wyraźnie zwyciężyli jedynie w trzecim secie, a czwartego po raz kolejny rozstrzygnęli na swoją korzyść po wyrównanej końcówce. Wrażenie z pewnością robi 15 punktowych bloków VDK oraz 8 asów serwisowych.