Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Belgia M: Knack Roeselare i Noliko Maaseik z pewnymi zwycięstwami

Belgia M: Knack Roeselare i Noliko Maaseik z pewnymi zwycięstwami

W grupie A i B ligi belgijskiej obyło się bez niespodzianek. Swoje spotkania pewnie wygrali faworyci. Noliko Maaseik nie dało szans VBC Waremme, natomiast mistrzowie Belgii – Knack Roeselare, w czterech setach odprawili z kwitkiem Volley Haasrode Leuven. Do podziału punktów doszło natomiast w grupie C, w której Par-Ky Menenen 3:2 pokonało Lindemans Aalst.

Ponownie już siatkarze Noliko Maaseik nie dali najmniejszych szans VBC Waremme. Tym razem Noliko było gospodarzem meczu i przed własną publicznością nie pozwoliło rywalom na zbliżenie się do granicy 20 punktów w żadnym z trzech rozegranych setów. Do zwycięstwa swój zespół poprowadził Sebastian Gevert, który do 15 oczek w ataku dołożył 3 asy serwisowe. Kamil Rychlicki zapisał na swoim koncie 9 punktów, wszystkie w ataku. Noliko Maaseik jest niekwestionowanym liderem grupy A, a w dotychczasowych trzech spotkaniach straciło zaledwie jednego seta.

Knack Roeselare spotkanie z Volley Haasrode Leuven rozpoczęło od porażki w premierowej odsłonie 23:25. Potem jednak podrażnieni mistrzowie Belgii zdominowali rywali, wygrywając dwa następne sety 25:13 i aż 25:10. Bardziej wyrównana walka trwała w czwartej partii, ale i w niej triumfowali siatkarze z Roeselare, którzy przewodzą klasyfikacji grupy B. Nie do zatrzymania w szeregach gospodarzy był Hendrik Tuerlinckx, który zapisał na swoim koncie 17 punktów. 13 wywalczył udanymi atakami, a po 2 blokiem oraz zagrywką. W podstawowym składzie Knack wyszedł Piotr Orczyk, ale polski przyjmujący zdobył tylko 3 punkty i już w pierwszym secie zmienił go Ruben van Hirtum.

Zdecydowanie najciekawiej jest w grupie C, w której liderami są Par-Ky Menen oraz Lindemans Aalst. W środę lepsi okazali się gracze Par-Ky, którzy w tie-breaku pokonali ekipę Adriana Staszewskiego. Pomimo tego, że starcie rozstrzygnęło się w pięciu setach, to jedynie dwa z nich były wyrównane i w obu przypadkach w grze na przewagi lepsi okazywali się gospodarze, w tie-breaku wygrywając 18:16. Gościom nie wystarczyło 18 oczek wywalczonych przez Adriana Staszewskiego. Polak do 13 punktów w ofensywie dołożył 3 asy serwisowe i 2 bloki. Po drugiej stronie siatki dobre zawody rozegrał Janusz Górski, który 14 razy punktował w ataku, dokładając do tego 2 udane „czapy”. Liderem grupy C są właśnie siatkarze Par-Ky Menen, choć mają tyle samo punktów, co Lindemans Aalst, a wyprzedzają rywali lepszym bilansem setów.