Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Belgia M: Knack pewnie zamknęło rywalizację. Blisko sensacji w Aalst

Belgia M: Knack pewnie zamknęło rywalizację. Blisko sensacji w Aalst

fot. GREENYARD Maaseik

W niedzielę zakończyła się druga runda meczów pierwszej części fazy play-off w EuroMilions Volley League. Aktualnie do czołowej czwórki awansowały jedynie dwa zespoły. Dość pewnie swoją rywalizację wygrało Knack Roeselare. Bardzo trudny bój przeszli natomiast zawodnicy Lindemans Aalst, którzy we własnej hali byli o krok od porażki z ostatnim zespołem rundy zasadniczej.

Knack przybyło do własnej hali po pewnym pokonaniu na wyjeździe Caruur Volley Gent. Gracze z Roeselare mieli za zadanie postawić jedynie kropkę nad „i” w awansie do czołowej czwórki.Tym razem gospodarze stracili wprawdzie jedną odsłonę, lecz w pozostałych setach pewnie poradzili sobie oni z oponentem. Liderem gospodarzy był Andreas Fragkos. Przyjmujący zdobył 23 punkty, notując 70% skuteczności w ataku (16/23) i dokładając do tego 4 bloki oraz 3 asy serwisowe. Wśród gości grę próbowali trzymać Hristiyan Dimitrow (13 punktów), Gilles Vandecaveye (11 punktów) oraz Wout D’Heer (10 punktów).

Swoją rywalizację zamknął również lider ligi po fazie zasadniczej – Lindemans Aalst. W przypadku podopiecznych Johana Devoghela nie można mówić jednak o łatwej przeprawie. VBC Waremme już w pierwszym meczu postawiło bowiem twarde warunki. Tym razem goście poszli krok dalej, prowadząc w meczu nawet 2:1. Lindemans obroniło się przed porażką, wygrywając piątą odsłonę wynikiem 16:14. Ważnymi postaciami dla zespołu z Aalst byli Polacy. Najwięcej „oczek” – 26, dla drużyny zdobył Janusz Górski. Po 10 punktów dołożyli od siebie Adrian Staszewski oraz Jakub Rybicki. W ekipie przyjezdnych dobrze grał Patryk Czyrniawski, zgarniając 18 „oczek”. Głównie gra opierała się jednak na Romanie Abinecie (34 punkty). Atakujący wykonał w meczu aż 70 ataków, kończąc 33 z nich.

Swoich kibiców po raz drugi nie zawiodło VC Greenyard Maaseik. Trzeci zespół pierwszej fazy ligi pewnie rozprawił się z Decospan Volley Team Menen, które postawiło się jedynie w trzeciej odsłonie. Wśród gospodarzy największą zdobycz punktową zapisano u Renee Teppana (16). Atakującemu pomagali jednak Jonas Kvalen (13 punktów), Jelte Maan (11 punktów) oraz Andri Aganits (10 punktów). Grający w Greeynayrd Robert Wójcik pojawił się jedynie na krótkiej zmianie w trzecim secie. U gości najwięcej do powiedzenia miał Jente De Vries, czyli autor 19 „oczek”.

Do trzeciego spotkania doprowadziło także BDO Haasrode Leuven. Gospodarze drugiego meczu rywalizacji z Tectum Achel przegrywali już 1:2, jednakże zdołali oni zamknąć mecz na swoją korzyść. Głównie do zwycięstwa swojej drużyny przyczynili się Seppe Baetens i Berre Peters, którzy zdobyli po 21 punktów. Dla Tectum najwięcej „oczek”, czyli 20, zgarnął Brecht Campforts. Atakujący wspierali Auke van de Kamp (15 punktów) oraz Thomas Koelewijn (14 punktów).

Knack Roeselare i Lindemans Aalst wygrały swoją rywalizację, przechodząc do kolejnej fazy zmagań. W pozostałych dwóch parach do wyłonienia zwycięzcy potrzebne jest trzecie spotkanie. Zarówno mecz w Maaseik, jak i Leuven zaplanowany jest na 7 marca.

Zobacz także:
Wyniki pierwszej fazy play-off ligi belgijskiej

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved