Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Belgia M: Knack niezagrożone mimo porażki

Belgia M: Knack niezagrożone mimo porażki

fot. Katarzyna Antczak

Porażka Knack Roeselare z Noliko Maaseik w pięciu setach na własnym terenie nie przybliżyła do siebie w tabeli bezpośrednich sąsiadów. Po 4. kolejce meczów play-off o miejsca 1-6 ciągle aktualni mistrzowie Belgii są na bezpiecznym prowadzeniu, utrzymując trzypunktową zaliczkę nad siatkarzami znad Mozy. W pozostałych pojedynkach Prefaxis Menen niespodziewanie straciło seta z VDK, a zawodnicy z Antwerpii cieszyli się z trzech oczek w meczu z Asse-Lennik.

Barwy ostatniej drużyny w tabeli „grupy zwycięzców”, walczącej o miejsca 1-6, reprezentuje Grzegorz Surma, który w pojedynku z Prefaxis Menen zapisał na koncie swojej drużyny sześć oczek, atakując z 40-procentową efektywnością. Nie pomogło to jednak jego teamowi w sięgnięciu po pierwsze w tej części sezonu zwycięstwo, bowiem VDK już czwarty raz z rzędu poczuło smak porażki i z bilansem zera punktów okupuje 6. pozycję w zestawieniu. Po złym otwarciu spotkania i mocnym wejściu w mecz Jonasa Kvalena (21 oczek, 63 procent skuteczności) gościom udało się nawiązać równą walkę dopiero w trzeciej odsłonie, lecz nawet to nie wystarczyło do doprowadzenia chociażby do tie-breaka. Mecz zakończył się na korzyść gospodarzy mimo tego, że zarówno w elemencie przyjęcia, jak i bloku ustępowali rywalom.Prefaxis Menen – VDK Gent 3:1
(25:16, 25:21, 22:25, 25:18)

Najkrótszym spotkaniem kolejki był bój pomiędzy trzecią drużyną minionego sezonu i wicemistrzami kraju. W gronie zwycięzców z Antwerpii pokazało się dwóch Polaków i tylko Jan Siemiątkowski nie dostał swojej szansy. W wywalczeniu 3:0 swojemu zespołowi Mateusz Przybyła pomógł poprzez stuprocentową (!) skuteczność w ataku i zapisanie na koncie teamu 5 punktów, a autor 12 oczek Jakub Wachnik w ofensywie kończył jedną na dwie piłki i przyjmował z 61-procentową efektywnością. Prawdziwymi „motorami napędowymi” gospodarzy byli jednak Jolan Cox i Adrien Prevel (kolejno 16 i 14 punktów). Po drugiej stronie siatki słabiej dysponowanym w ofensywie i bloku gościom pomógł Adrian Staszewski, który wchodząc z ławki, 3 na 4 akcje w ofensywie zakończył powodzeniem.

Topvolley Precura Antwerpia – Volley Asse-Lennik 3:0
(25:22, 28:26, 25:23)

Stanowczo najwięcej emocji było w pojedynku pomiędzy mistrzami kraju a 4. drużyną ubiegłego sezonu – Knack Roeselare i Noliko Maaseik. W ciągu meczu obie drużyny wyprzedzały się na prowadzeniu i dopiero po zmianie stron w tie-breaku można było określić głównego pretendenta do zwycięstwa. Pojedynek lepiej rozpoczęli siatkarze znad Mozy (25:18), by w kolejnej partii ich rywale mogli doprowadzić do wyrównania (25:20). Później podopieczni Daniela Castellaniego wrzucili kolejny bieg i ponownie odskoczyli przeciwnikom, by ci po następnym rozdaniu doprowadzili do tie-breaka. W nim dzięki większej pewności siebie Tima Broshoga (15 oczek w meczu, 79 procent skuteczności) oraz przyjmującego Jelte Maana (również 15) to właśnie goście mogli cieszyć się z pokonania faworyzowanych gospodarzy. Piotr Orczyk zdobył 7 punktów. Noliko tym samym zbliżyło się do liderujących w tabeli siatkarzy Knack, tracąc do nich trzy oczka.

Knack Roeselare – Noliko Maaseik 2:3
(18:25, 25:20, 22:25, 25:23, 11:15)

Zobacz również:
Tabelę i wyniki „rundy zwycięzców” play-off ligi belgijskiej mężczyzn

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved