Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Belgia M: Knack mocniejsze na wstępie finału

Belgia M: Knack mocniejsze na wstępie finału

fot. Katarzyna Antczak

Aż pięciu setów potrzebowali siatkarze Knack Roeselare, żeby w finałowej rywalizacji o mistrzostwo Belgii pokonać Noliko Maaseik. Podopieczni Emile Rousseaux wygrali mimo koncertowej gry przeciwników na siatce, a w ich szeregach dobre spotkanie rozegrał Piotr Orczyk. Kolejne spotkanie obu ekip odbędzie się w niedzielę o 20.30.

Od mocniejszego uderzenia na środku mecz rozpoczął zespół prowadzony przez znanego z polskich boisk Daniela Castellaniego. Gospodarze postawili przede wszystkim na pewność siebie Pereyry na skrzydle, co szybko przyniosło dobre owoce (8:5). Przewaga Noliko Maaseik powiększała się z minuty na minutę i na drugiej przerwie technicznej po pomyłce Tuerlinckxa wynosiła już cztery oczka (16:12), a następnie ponownie wzrosła (21:14). Mimo tego, że obrońcy tytułu postanowili rzucić wszystkie swoje siły do walki, to ten set został zakończony na korzyść ich rywali (25:20). Chwilę później goście, pomni na to, by nie tracić punktów przez niepewny atak, postawili na Piotra Orczyka, który finalnie na linii mety boju zanotował aż 16 oczek, predestynujących go do miana drugiego najczęściej punktującego zawodnika drużyny z Roeselare (8:6). Zabieg ten wyszedł przyjezdnym na dobre, bowiem spokojnie rozgościli się na foteli lidera (16:12). Noliko nie zamierzało jednak odpuścić – w końcówce wrzuciło piąty bieg i zbliżyło się na dwa oczka do rywali (19:21). Jak się jednak okazało, dzięki Coolmanowi zawodnikom Knack udało się utrzymać wcześniej wypracowaną przewagę (25:23).Początkowo trzecia odsłona batalii przypominała pierwszą, a siatkarze znad Mozy dominowali głównie w ataku, bowiem w przyjęciu drużyny szły „łeb w łeb” (78 procent efektywności do 77). Kluczem do wygranej miejscowych w tej partii okazała się większa efektywność na siatce (25:20). Prawdziwy festiwal bloków kibice zgromadzeni w hali w Maaseik mogli oglądać jednak seta później, gdy gospodarze zapisali ich na swoim koncie aż 5 (finalnie bilans w tym elemencie wynosił 17 na ich korzyść przy 6 rywali). Mimo tego siatkarze Noliko przez mniejszą skuteczność ofensywną stracili wypracowane prowadzenie w setach i doszło do tie-breaka (25:23 dla Knack). W piątym secie ponownie do głosu doszedł Tuerlinckx, który okazał się prawdziwym motorem napędowym zawodników z Roeselare (28 punktów w meczu). To właśnie on kończył najważniejsze piłki boju i zapewnił swojemu teamowi pierwsze zwycięstwo w wielkim finale ligi belgijskiej.

Noliko Maaseik – Knack Roeselare 2:3
(25:20, 23:25, 25:20, 23:25, 13:15)

Rywalizacja w finale: 1:0 dla Knack

Składy zespołów:
Noliko: Broshog (7), Mann (17), Pereyra (28), Wijsmans (18), Raymeakers (8), Finoli (4), Cortina (libero) oraz Jorna, Pinheiro, Bontje i Staples
Knack: Tuerlinckx (28), Paulides (5), D’Hulst (2), Coolman (8), Claes (8), Orczyk (16), Dejonckheere (libero) oraz Konings, Verhanneman, Van de Velde (2) i Sanderson (7)

Zobacz również:
Wyniki play-off ligi belgijskiej

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved