Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Belgia M: Greenyard z sensacyjną porażką, reszta faworytów nie zawiodła

Belgia M: Greenyard z sensacyjną porażką, reszta faworytów nie zawiodła

W miniony weekend rozpoczęła się ćwierćfinałowa część fazy play-off EuroMilions Volley League. Pierwsza runda gier o czołową czwórkę przyniosła zaskakujący rezultat, gdyż Decospan Volley Team Menen pokonało VC Greeynyard Maaseik. Swoich kibiców nie zawiedli inni faworyci – Lindemans Aalst oraz Knack Roeselare.

Z racji zajęcia wyższej lokaty gracze z Maaseik rozegrali spotkanie z Decospanem na wyjeździe. Mimo tego podopieczni Joela Banksa stawiani byli w roli faworyta. Gospodarze świetnie otworzyli jednak starcie, wychodząc na prowadzenie 2:0. Greenyard doprowadził do tie-breaka, gdzie ostatecznie doszło do gry na przewagi wygranej przez siatkarzy z Menen. Liderem wygranych był Jente de Vries, który zdobył 22 punkty. Atakujący miał także pomoc od Martijna Colsona, autora 18 oczek. W ekipie gości najwięcej punktów zgarnął Jonas Kvalen (19). Słaby mecz zaliczył Robert Wójcik. Atakujący wystąpił w czterech setach, w tym w trzech od początku. Polak osiągnął 33% skuteczności w ataku (6/18), dokładając również asa serwisowego.

Większych problemów z odniesieniem zwycięstwa nie mieli gracze Knack Roeselare. Goszczące faworytów Caruur Volley Gent było w stanie nawiązać walkę tylko w pierwszym secie. Knack potwierdziło swoją dobrą formę prezentowaną w Lidze Mistrzów. Goście nie mieli jednego lidera. 14 punktów zdobył Andreas Fragkos, 13 oczek padło łupem Matthijsa Verhannemana, natomiast 10 punktów dołożył od siebie Hendrik Tuerlinckx. U gości głównie zespół próbował prowadzić Michiel Ahyi, któremu zapisano 16 oczek.

Nieco zaskakujący wynik osiągnęli zwycięzcy rundy zasadniczej – Lindemans Aalst. Gracze prowadzeni przez Johana Devoghela wprawdzie wygrali z VBC Waremme, lecz gospodarze zdołali urwać seta faworyzowanemu przeciwnikowi. Udany mecz w barwach Lindemans rozegrał Janusz Górski, czyli autor 16 punktów. Oprócz wysokiej skuteczności w ataku (14/22), przyjmujący zaliczył bardzo dobre przyjęcie zagrywki (74% przyjęcia pozytywnego, 58% przyjęcia perfekcyjnego). Dużo mniejszy wkład w zwycięstwo miał Adrian Staszewski, gdyż zdobył on 6 oczek. Jakub Rybicki pojawił się na krótkich zmianach w drugim i trzecim secie. U przegranych solidną postawę pokazał Patryk Czyrniawski. Przyjmujący zapunktował 11 razy.

W teorii najwięcej emocji mogło przynieść spotkanie Tectum Achel z BDO Haasrode Leuven, gdyż obie drużyny prezentowały w fazie zasadniczej podobny poziom sportowy. Zawodnicy Tectum pokazali się dobrze przed swoją publicznością, mimo kłopotów wygrywając spotkanie bez straty seta. Graczy z Achel do zwycięstwa poprowadził Brecht Campforts, zdobywając 20 punktów. Na uwagę zasłużył również występ Thomasa Koelewijna, który skończył wszystkie z ośmiu wykonanych ataków. BDO Haasrode miało z kolei trzy główne postacie – Berre Petersa (10 punktów), Seppe Baetensa (10 punktów) oraz Gerta van Walle (9 punktów).

W tej części rywalizacji drużyny walczą do dwóch wygranych meczów. Spotkania nie są ze sobą związane wynikami, toteż wygrana 3:2 jest równa zwycięstwu 3:1 lub 3:0.