Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Belgia M: Greenyard Maaseik mistrzem kraju

Belgia M: Greenyard Maaseik mistrzem kraju

W rywalizacji o złoty medal w belgijskiej Euromillions League pomiędzy Knack Roeselare i Greenyard Maaseik po czterech spotkań był remis 2:2. W piątym meczu pomiędzy tymi zespołami lepsi okazali się podopieczni Joela Banksa, którzy obronili tytuł mistrza kraju.

W sobotnim spotkaniu rozgrywanym w Roeselare pierwsze dwa sety wygrali gospodarze. W premierowej odsłonie meczu siatkarze prowadzeni przez Emile Rousseaux prezentowali się lepiej w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. W drugiej partii przyjezdni poprawili swoją grę, dołożyli kilka skutecznych bloków oraz lepsze przyjęcie, lecz słaba skuteczność w ofensywie nie pozwoliła im na wygranie tego seta. Zawodnicy Knack Roeselare znaleźli się o seta od wygrania złotych medali ligi belgijskiej.

Wtedy obraz gry odmienił się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Podopieczni Joela Banksa zdecydowanie lepiej przyjmowali i serwowali, a także poprawili się w ofensywie. W trzecim secie uzyskali w tym elemencie aż 75% skuteczności. Goście pewnie wygrali czwartą odsłonę spotkania i o losach mistrzostwa Belgii musiał zadecydować tie-break. W nim minimalnie lepsi okazali się siatkarze z Maaseik, którzy mimo popełnienia zdecydowanie większej liczby błędów zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść (15:13). Wyróżniała ich głównie lepsza postawa w polu serwisowym oraz w ofensywie.

Przyjezdnych do zwycięstwa poprowadzili Jelte Maan oraz Jolan Cox, którzy zdobyli po 22 punkty. Belgijski atakujący zdobył 16 ,,oczek” w ofensywie, 2 w bloku oraz 4 zagrywką, z kolei holenderski przyjmujący wywalczył 18 punktów atakiem, 3 blokiem oraz 1 w polu serwisowym. Po stronie gospodarzy najskuteczniejszym siatkarzem został Hendrik Tuerlinckx, który zapunktował 21 razy (18 w ofensywie, 2 w polu serwisom oraz 1 raz blokiem), 17 ,,oczek” dołożył także Matthijs Verhanneman.

Knack Roeselare-Greenyard Maaseik 2:3
(25:22, 25:23, 19:25, 16:25, 13:15)