Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Belgia M: Dwie „polskie” drużyny na czele tabeli

Belgia M: Dwie „polskie” drużyny na czele tabeli

Po ostatniej kolejce spotkań belgijskiej ligi siatkarzy doszło do małej zmiany w czołówce stawki. Lindemans Aalst, w którym gra kilku polskich zawodników, pokonał Amigos Zoersel i przy okazji wykorzystał potknięcie Knack Roeselare i zepchnął wicemistrzów Belgii z drugiej lokaty w  tabeli. Nieprzerwanie na samym szczycie znajdują się siatkarze Greenyard Maaseik, którzy w tym sezonie nie zaznali jeszcze smaku porażki w ligowych starciach. Nadal nie ma dobrych wiadomości dotyczących Axis Guibertin. Ekipa Alana Wasilewskiego i Krzysztofa Gulaka przegrała kolejne spotkanie.

Trzynasta kolejka spotkań ligi belgijskiej, która rozegrana została w środku tygodnia, okazała się szczęśliwa dla drużyny Janusza Górskiego, Adriana Staszewskiego, Jana Firleja oraz Patryka Strzeżka. Mocno obsadzona polskimi zawodniczkami ekipa pokonała we własnej hali Amigos Zoersel, zdobyła komplet punktów, a następnie przeskoczyła w tabeli o pozycję wyżej. Wszystko dlatego, że siatkarze z Roeselare w tie-breaku musieli uznać w wyższość Par-Ky Menen. Ekipa Lindemans Aalst nie rozpoczęła swojego spotkania optymistycznie, a rywale triumfowali w partii otwarcia. Dopiero gdy miejscowi zaczęli bardziej wykorzystywać swoją zagrywkę, to przełożyło się na grę całego zespołu. Prym wiódł Fredric Gustavsson i to on swoimi serwisami dał sygnał do walki. Jego ekipa nie miała już większych problemów, by triumfować w każdym z trzech kolejnych setów, a on poprowadził ją do końcowego sukcesu, zdobywając 23 punkty. W podstawowym składzie Lindemans Aalst wybiegli Jan Firlej, Janusz Górski i Patryk Strzeżek. Dwaj ostatni po jakimś czasie opuścili boisko, a Górski pojawił się jeszcze na chwilę w drugim secie. Firlej rozegrał całe spotkanie, zdobywając 5 punktów, Strzeżek skończył jeden z siedmiu ataków, a Górski dwa z ośmiu. Jeszcze w trakcie pierwszej odsłony na boisku pojawił się Adrian Staszewski i zagrał już niemalże do końca, zdobywając osiem punktów (6 atakiem przy 46% skuteczności, jeden blokiem i jeden zagrywką). Po tej kolejce drużyna Polaków ma dwa punkty więcej od ekipy z Roeselare oraz dwa punkty do pierwszego Greenyard.Zespół z Maaseik jest w tym sezonie niekwestionowanym liderem belgijskich rozgrywek, zapisując na swoim koncie wygraną za wygraną. Trzynasta kolejka przyniosła mu trzynaste zwycięstwo, mimo że w pierwszej odsłonie drużyna Tectum Achel postawiła znaczny opór i była nawet bliska zwycięstwa. Po długim czasie ciekawej walki obu ekip w ataku, zaciętą końcówkę wygrał team Roberta Wójcika, który po raz kolejny nie miał okazji pokazać się na boisku. Zacięcia gospodarzom wystarczyło jednak tylko na tę jedną partię, w kolejnych oddali już oni inicjatywę swoim rywalom, którzy mimo wszystko momentami nie mogli poradzić sobie z blokiem miejscowych. Po raz kolejny prym w szeregach drużyny z Maaseik wiódł Jolan Cox, zdobywca 21 punktów, nieźle spisywali się też środkowi Greenyard.

Nadal choć minimalnych powodów do zadowolenia nie mają Alan Wasilewski i Krzysztof Gulak. Mimo że ich drużyna nie odstawała od rywali z VBC Waremme, to jednak nie była w stanie utrzymać inicjatywy do końca i pełnej koncentracji w ataku. Momenty dobrej gry Axis zapisuje raz po raz, brakuje jednak zawodnika, który w najważniejszych momentach postawiłby kropkę nad i. Dlatego też w kolejnym spotkaniu Axis Guibertin nie wygrał nawet partii, choć w dwóch wynik mógłby być zgoła inny. Gospodarze mogli poszczycić się całkiem niezłym blokiem, jednak w ataku wyraźnie lepsi byli rywale. Ważnym ogniwem w zespole z Waremme był Roman Abinet, zdobywca 19 punktów. Wśród siatkarzy Axis najlepiej spisywali się Casey Knight i Alan Wasilewski. Polski środkowy zdobył 10 punktów (7 atakiem – 70% skuteczności oraz trzy blokiem). Krzysztof Gulak rozegrał niepełne dwa sety, punktując siedem razy atakiem ze skutecznością 37%. Dzięki tej wygranej VBC Waremme wskoczył na szóste miejsce w tabeli. Mimo że przedostatni BDO Haasrode Leuven pokonał w trzech setach Caruur Volley Gent, nie zdołał go przeskoczyć w zestawieniu.

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela ligi belgijskiej

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved