Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Belgia i Łotwa rywalami minikadetów

Belgia i Łotwa rywalami minikadetów

fot. EEVZA

Z gospodarzem Belgią oraz Łotwą zagra reprezentacja Polski minikadetów w barażowym turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy U17, które odbędą się od 3 do 7 lipca w Turcji. – Nasz turniej, jeden z pięciu barażowych, odbędzie się w Belgii od 13 do 15 kwietnia – mówi trener reprezentacji Polski Artur Łoza. – Awans uzyskają zwycięzcy grup oraz jedna drużyna z drugich miejsc z najlepszym bilansem.

Ekipa trenera Łozy zagrała pod koniec 2016 roku w mistrzostwach Europy Wschodniej (EEVZA), gdzie zajęła trzecie miejsce – za Rosją i Estonią. W ten sposób biało-czerwoni uzyskali prawo gry w kwietniowym barażu.

– Po wprowadzeniu w reprezentacjach nowej kategorii wiekowej w wielu krajach Europy zabrano się do solidnej pracy z najmłodszymi. Mogliśmy się o tym przekonać chociażby podczas mistrzostw EEVZA – powiedział Artur Łoza, który od czwartku do niedzieli bierze udział ze swoim zespołem klubowym AKS-em V LO Rzeszów w jednym z turniejów eliminacyjnych 1/4 finału mistrzostw Polski juniorów. Po zakończeniu zawodów uda się do Cetniewa na pierwsze zgrupowanie kadry minikadetów. W tamtejszym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS rozpoczną się przygotowania do turnieju w Belgii.źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-02-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved