Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bełchatowian zabrakło na konferencji prasowej

Bełchatowian zabrakło na konferencji prasowej

fot. Joanna Skólimowska

Konferencja prasowa po meczu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle ze Skrą Bełchatów zakończyła się małym zgrzytem. Nie pojawili się na niej bowiem przedstawiciele tego drugiego zespołu, czyli trener i kapitan: w tym wypadku Miguel Angel Falasca i Mariusz Wlazły lub jego zastępca. – Regulamin ich do tego zobowiązuje. Nie obejdzie się zatem bez kary – nie krył komisarz spotkania Janusz Kapka, a jak się okazuje, za nieobecność jednej osoby płaci się 2 tys. zł, czyli trzeba będzie uiścić dwa razy więcej.

Tym bardziej więc pomiędzy obecnymi na spotkaniu nie trudno było zauważyć zdziwienia całą sytuacją. – No żeby jeszcze przegrali, to można byłoby to zrzucić na emocje, żal, ale oni przecież wygrali. Czyli po prostu nie chciało im się przyjść – zauważył ktoś przytomnie. – Kto jednak bogatemu zabroni? – pytał z przekąsem.Sztab szkoleniowy i kapitan trójkolorowych całą sprawę potraktowali z humorem, robiąc sobie nawet zdjęcie z wyimaginowanymi reprezentantami bełchatowian.

Nikt z kędzierzynian nie zamierzał też robić tragedii z porażki 2:3. – To mimo wszystko był dobry mecz w naszym wykonaniu. W starciach na tak wysokim poziomie, z takimi rywalami zawsze decydują detale. Nie zawsze też przecież można wygrywać. Jestem jednak zadowolony, że zespół do końca walczył, żeby wygrać. Mamy też teraz punkt odniesienia, wiemy bowiem co poprawić, nad czym pracować, żeby stale podnosić poziom naszej gry – tłumaczył trener Ferdinando de Giorgi, a w podobnym tonie wypowiadał się rozgrywający Benjamin Toniutti.Walczyliśmy na 100 procent, nie zabrakło nam motywacji. Przegraliśmy, ale możemy być zadowoleni z tego, jak graliśmy. Sam mecz też mógł się podobać – podsumowywał lider kędzierzynian.

Więcej w serwisie opole.sport.pl

źródło: opole.wyborcza.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved