Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > To będzie zupełnie nowy Joker Świecie

To będzie zupełnie nowy Joker Świecie

W nowym sezonie w pierwszoligowym Jokerze Świecie zagra aż dziewięć nowych zawodniczek. Zespół będzie prowadzony przez trenera Piotra Sobolewskiego, a my poznaliśmy nazwiska kolejnych zawodniczek, które wzmocnią zespół. Będą to Klaudia Grzelak, Marta Krajewska, Dagmara Dąbrowska oraz Julia Skowron.

Joker Świecie to brązowy medalista tegorocznych rozgrywek I ligi kobiet. W zespole zajdą jednak poważne zmiany. Przede wszystkim dotychczasowy trener Andrzej Nadolny poświęci się pracy działacza i menadżera drużyny, a na ławce trenerskiej zasiądzie Piotr Sobolewski. Z drużyny odeszło aż dziewięć zawodniczek – libero Żaneta Gajowczyk i Zuzanna Berkowska, rozgrywająca Katarzyna Wenerska, atakujące Sandra Szczygioł i Patrycja Gocholewska, środkowe Klaudia Gajewska i Sonia Kubacka oraz przyjmujące Gabriela Borawska i Kinga Dybek. Z informacji, jakie podał klub, Wenerska i Szczygioł przenoszą się do ekstraklasowego Pałacu Bydgoszcz.W zespole na kolejny sezon zostały rozgrywająca Małgorzata Sobolewska, przyjmujące Agata Trybuła, Patrycja Wyrwa i Maja Doroszewska oraz środkowa Paulina Majkowska. 

Wcześniej informowaliśmy już, że do Jokera dołączą atakujące Marta Duda z AZS-u Politechniki Opolskiej i Natalia Sidor z zespołu Młodej Ligi Kobiet Pałacu Bydgoszcz, środkowa Karolina Bednarek z Atomu Trefla Sopot oraz libero Pola Nowacka z Nike Węgrów i Aleksandra Żurawska z SMS-u Szczyrk. Klub potwierdził również transfery kolejnych zawodniczek. W Jokerze zagrają również środkowa Julia Skowron z drużyny Młodej Ligi Kobiet Legionovii, rozgrywająca Marta Krajewska ze Sparty Warszawa oraz przyjmujące Dagmara Dąbrowska z Atomu Trefla Malbork i Klaudia Grzelak z Legionovii Legionowo.

Kadra Jokera Mekro Świecie na sezon 2017/2018:

Rozgrywające:
Marta Krajewska, Małgorzata Sobolewska

Atakujące:
Marta Duda, Natalia Sidor

Przyjmujące:
Dagmara Dąbrowska, Maja Doroszewska, Klaudia Grzelak, Agata Trybuła, Patrycja Wyrwa

Środkowe bloku:
Karolina Bednarek, Paulina Majkowska, Julia Skowron

Libero:
Pola Nowacka, Aleksandra Żurawska

Sztab szkoleniowy:
Piotr Sobolewski (pierwszy trener), Miłosz Szwaba (drugi trener, statystyk), Andrzej Nadolny (menedżer)

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved