Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Będzie zamiana środkowych w PlusLidze?

Będzie zamiana środkowych w PlusLidze?

fot. Klaudia Piwowarczyk

Mimo że rozgrywki siatkarskie w Polsce zostały zawieszone, to działacze poszczególnych klubów nie próżnują. Zanosi się, że w nowym sezonie kilku polskich środkowych zmieni barwy klubowe, a wśród nich jest także mistrz świata z 2018 roku.

Pandemia korona wirusa sprawiła, że wszystkie rozgrywki siatkarskie w Polsce zostały wstrzymane. W weekend nie odbył się finałowy turniej Pucharu Polski siatkarzy w Katowicach, nie zaczęła się faza play-off w LSK, a w PlusLidze czy Krispol I lidze nie dokończono nawet rundy zasadniczej. Nie wiadomo czy rozgrywki zostaną dokończone, a kolejne decyzje mają zapaść pod koniec marca. Mimo że mecze nie są rozgrywane, to działacze poszczególnych klubów myślą już o przyszłości, o nowym sezonie. Karuzela transferowa ruszyła chyba nawet wcześniej niż się można było spodziewać.Przegląd Sportowy informuje, że w międzysezonowej przerwie kilku polskich środkowych zmieni barwy klubowe. Jednym z nich jest Jakub Kochanowski, czyli mistrz świata z 2018 roku. 22-latek w PlusLidze zadebiutował w barwach Indykpolu AZS-u Olsztyn, ale przez dwa ostatnie sezony bronił barw PGE Skry Bełchatów. W niej jednak rywalizował o miejsce w składzie z Karolem Kłosem i Norbertem Huberem. Zanosi się na to, że kolejny sezon spędzi w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, w której na środku siatki ma zastąpić Łukasza Wiśniewskiego.

Po ośmiu latach gry w ekipie z Opolszczyzny Wiśniewski przymierza się do zmiany barw klubowych. Ma trafić do Jastrzębskiego Węgla. Sezon wcześniej z ZAKSY odszedł inny z podstawowych środkowych – Mateusz Bieniek, który wybrał ofertę z Włoch. Ewentualnego odejścia Wiśniewskiego nie chce komentować prezes ZAKSY. – Bez komentarza – skwitował krótko Sebastian Świderski, według którego zamieszanie związane z korona wirusem może odcisnąć swoje piętno na rynku transferowym. – Mogę powiedzieć, że epidemia koronawirusa sprawiła, iż budżety klubów w kolejnym sezonie na pewno będą niższe, a co za tym idzie wszelkie rozmowy transferowe stanęły pod znakiem zapytania – dodał prezes klubu z Opolszczyzny.

Wszystko wskazuje na to, że na zmianę barw klubowych zdecydują się także inni środkowi. Nowego klubu szuka Bartłomiej Lemański, który także ma za sobą występy w reprezentacji Polski. Mierzący 217 cm zawodnik nie zamierza zostać w Asseco Resovii, do której z Jastrzębskiego Węgla ma przenieść się Piotr Hain, natomiast z francuskiego Tours VB Estończyk – Timo Tammemaa. Lemański ma oferty z kilku klubów, w tym także z Olsztyna i Zawiercia, ale obecnie najbardziej prawdopodobny scenariusz zakłada, że zwiąże się umową z VERVĄ Warszawa Orlen Paliwa.

źródło: opr. własne, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved