Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Będzie wielki powrót do argentyńskiej kadry?

Będzie wielki powrót do argentyńskiej kadry?

fot. Łukasz Krzywański

Emilce Sosa – była kapitan reprezentacji argentyńskiej siatkarki po przerwie wraca na boiska. Zawodniczka zapowiada też, że chce powalczyć o powołanie do kadry narodowej. Jeśli się jej to uda, wróci do niej po dwuletniej przerwie.

Obecnie 32-letnia zawodniczka po mistrzostwach świata w Japonii w 2018 roku postanowiła zrobić sobie przerwę od występów w barwach narodowych. Sezon 208/2019 rozegrała w lidze brazylijskiej, a następnie postanowiła całkowicie zrezygnować z siatkówki – oczywiście na jakiś czas.Teraz, po roku przerwy Sosa czuje, że jest to moment na powrót. – Ludzie często mnie o to pytają i teraz po raz pierwszy od dłuższego czasu mogę naprawdę powiedzieć, że chcę wrócić do gry – powiedziała w argentyńskiej telewizji Deportv. – Po tym sezonie przerwy czuję, że moje ciało może pomęczyć się dłużej i po tych wielu intensywnych latach czuję, że mentalnie jestem znowu w odpowiednim miejscu – dodała.

Emilce Sosa w reprezentacji Argentyny grała przez dziewięć lat, długi czas była też jej kapitanem. Rozegrała w niej ponad 100 spotkań. Przez długi czas była jej kluczową zawodniczką. Jej rozbrat z kadrą wcale jednak nie był aż tak długi. W ubiegłym roku Sosa trenowała trochę z reprezentacją, gdy ta przebywała na zgrupowaniu w Brazylii. Wtedy mocno poczuła, że chciałaby wrócić do gry w biało-niebieskich barwach.

Byłoby wspaniale wrócić do reprezentacji. Mam plan by ten następny sezon zagrać w lidze brazylijskiej i mam nadzieję, że spiszę się na tyle dobrze, że trener weźmie mnie pod uwagę w budowaniu składu. Mam 32 lata, ale czuję się jak osiemnastolatka, która chce zagrać w kadrze po raz pierwszy – ekscytowała się Sosa.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved