Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Będzie walkower dla Developresu?

Będzie walkower dla Developresu?

fot. Przemysław Kokot

W poniedziałkowym meczu Orlen Ligi MKS Dąbrowa Górnicza pokonał 3:0 Developres Rzeszów. Klub z Rzeszowa zamierza jednak złożyć protest, bowiem według niego w drużynie rywala zagrały cztery zawodniczki zagraniczne, co jest wbrew przepisom. Chodzi o to, jak traktowana jest przez PLPS Dominika Sobolska. Czy będzie walkower dla Developresu?

Mecz z Developresem zespół z Dąbrowy Górniczej rozpoczął w składzie: Helena Horka, Regan Scott, Kamila Ganszczyk, Tamara Kaliszuk, Dominika Sobolska, Yael Castiglione oraz Izabela Lemańczyk na libero. W polskiej ekstraklasie obowiązuje przepis, że na boisku muszą przebywać w każdym zespole przynajmniej trzy zawodniczki polskie. W drużynie MKS-u były to Kaliszuk, Ganszczyk i… zdaniem gospodarzy Dominika Sobolska.Innego zdania są działacze z Rzeszowa, którzy twierdzą, że Dominika Sobolska gra na certyfikacie FIVB, jej macierzystą federacją jest belgijska i w związku z tym w Orlen Lidze jest traktowana jako zawodniczka zagraniczna. Problemu nie było, gdy na boisku przebywała w jej miejscu libero, jednak gdy na boisku przebywały jednocześnie Horka, Scott, Castiglione i Sobolska, to polskich zawodniczek było… za mało. – Dominika Sobolska gra na certyfikacie FIVB – potwierdził Strefie Siatkówki Kamil Składowski, rzecznik prasowy PLPS-u. – Do tej pory nie wpłynął do nas oficjalny protest zespołu z Rzeszowa, ale słyszeliśmy już o sprawie. Jeśli taki protest wpłynie, wszystkie dokumenty i okoliczności zostaną sprawdzone. Jeśli protest okaże się zasadny, to przepisy są w takiej sytuacji jednoznaczne – dodaje.

Jeśli więc Dominika Sobolska będzie traktowana jako zawodniczka zagraniczna, najprawdopodobniej wynik meczu zostanie zweryfikowany na walkower dla Developresu. Na oficjalną informację musimy jednak jeszcze kilka dni zaczekać. W podobnej sytuacji jak Sobolska jest atakująca Budowlanych Łódź, Kaja Grobelna, która chociaż posiada obywatelstwo polskie, gra na certyfikacie FIVB. W przypadku Budowlanych jednak Grobelna jest jedną z trzech zagranicznych zawodniczek w drużynie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-10-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved